стрелок

Українські війська відбили Тихе та райони в південній і центральній частині Стариці. Російські війська здійснили незначне просування на північ від Корсуньки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронті в Україні 19 червня.

  • Повідомляється, що українські сили нещодавно відбили Тихе та просунулися в іншому місці на північний схід від Харкова на тлі продовження російських наступальних операцій на півночі Харківської області 19 червня. Відомий російський мілблогер повідомив 17 і 18 червня, що українські війська захопили Тихе (безпосередньо на схід від Вовчанська), а російські сили завдали повітряних ударів по населеному пункту, що свідчить про те, що українські сили, ймовірно, захопили поселення протягом останніх кількох днів. Геолокаційні кадри, опубліковані 10 і 18 червня, показують, що українські війська також нещодавно відбили райони в південній і центральній частині Стариці (на південний захід від Вовчанська), а український батальйон, який діяв у цьому районі, повідомив 10 і 18 червня, що він відбив позиції поблизу Стариці. 19 червня речник Харківського угруповання військ України полковник Юрій Повх заявив, що українські сили «заблокували» десятки російських військових у невизначеному укріпрайоні у Вовчанську. ISW нещодавно спостерігав за повідомленнями про те, що українські війська оточили до 200 російських військовослужбовців на Вовчанському агрегатному заводі в центральній частині міста, хоча Повх у своєму коментарі не назвав Агрегатний завод. Українське джерело повідомило 18 червня, що російські сили завдали удару по Вовчанську 13 керованими плануючими бомбами протягом однієї години, що вказує на те, що російські сили можуть підготуватися до обмеженого наступу на Вовчанськ найближчими днями. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська продовжували наземні атаки поблизу Вовчанська та на північ від Харкова поблизу Липців 18 та 19 червня. Російські мілблогери стверджували, що українські війська дещо зменшили інтенсивність своїх контратак у межах та на південь від Глибокого (на північ від Харкова), але загальна інтенсивність бойових дій у цьому районі залишається високою. Російські мілблогери продовжували стверджувати, що українські сили висувають резерви на харківському напрямку для підготовки до подальших контратак.
  • 19 червня російські війська продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але жодного підтвердженого просування не зробили. Речник української бригади, яка діє поблизу Сватового, 19 червня повторив занепокоєння тим, що російські війська стягнули резерви на Сватівський напрямок для наступу на Борову (на захід від Сватового), і підкреслив, що підрозділи двох російських дивізій — ймовірно, 3-ї та 144-ї мотострілецьких дивізій (обидва 20-ї загальновійськової армії Московського військового округу — діють на Боровому напрямку. Український речник зазначив, що російські війська здатні постійно поповнювати передові формування мобілізованим персоналом, який після двотижневої підготовки відправляється в бойові дії. Російські милблогери розширили кадри, на яких 16-та бригада спецназу нібито використовувала балістичну ракету «Іскандер» для удару по мосту через річку Оскіл на південний захід від Борова, що вказує на те, що російські війська, можливо, намагаються перекрити українські наземні лінії зв’язку для ізолювання українських сил на східному (лівому) березі р. Оскіл у рамках підготовки до можливих наступальних операцій на Боровому напрямку. Генштаб ЗС України також повідомив, що російські війська наступали в напрямку Кругляківки (також на східному березі річки Оскіл на північ від Борової та на північний захід від Сватового), що може додатково свідчити про те, що російські війська готуються до посилених наступальних операцій у цьому районі. ​​Українські та російські джерела повідомляли, що бої тривали на північний схід від Куп’янська біля Синьківки; на південний схід від Куп’янська біля Степової Новоселівки та Піщаного; на північний захід від Сватового біля Стельмахівки; на північний захід від Кремінної поблизу Греківки, Макіївки, Невського, Тернів; і на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісу.
  • Російські джерела стверджували, що російські війська посилили атаки на Сіверському напрямку та просунулися в районі Роздолівки (на південь від Сіверська) 18 і 19 червня. Кілька російських мілблогерів стверджували, що російські війська захопили українські позиції на схід, південь і захід від Роздолівки в кліщі (наступ з двох флангів), нібито українські війська відступили до Роздолівки. Російські мілблогери також стверджували, що російське просування поблизу Роздолівки ускладнило здатність українських сил безпечно забезпечити свої позиції поблизу Роздолівки. ISW нещодавно спостерігав геолокаційні кадри російських військ, які просуваються на західну та східну околиці Роздолівки. Український Генштаб повідомив, що російські війська продовжували наступ на схід від Сіверська поблизу Верхньокам’янського; на південний схід від Сіверська біля Спірного та Виїмки; і на південь від Сіверка біля Роздолівки. Український військовослужбовець, який воює на Сіверському напрямку, заявив, що російські сили в цьому районі здебільшого атакують невеликими групами піхоти чисельністю до десятка бійців. Повідомляється, що підрозділи 2-ї російської артилерійської бригади (2-й армійський корпус «ЛНР») продовжують діяти на Сіверському напрямку.
  • Російські війська нещодавно незначно просунулися на північний схід від Часового Яру та продовжували наступальні операції в цьому районі 18 і 19 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 19 червня, показують, що російські війська незначно просунулися в центрі Калинівки (на північ від Часового Яру), а російські мілблогери аналогічно стверджували, що Російські війська здійснили невизначене просування в населений пункт. Повідомляється, що російські війська розпочали штурм найсхіднішого Часового Яру в мікрорайоні Новий та поблизу мікрорайону Канал; на північ від Часового Яру біля Калинівки; на північний схід від Часового Яру поблизу Богданівки; і на південний схід від Часового Яру поблизу Іванівського, Кліщіївки та Андріївки 18 і 19 червня.
  • Російські джерела стверджували, що російські війська просунулися до східного Північного (на схід від Торецька), до адміністративних кордонів Залізного (на південний схід від Торецька) і на околиці Нью-Йорка (на південь від Торецька). За повідомленнями, російські війська атакували на схід від Торецька поблизу Північного та Дружби; на південний схід від Торецька біля Шумів, Південного, Залізного; на південь від Торецька поблизу Нью-Йорка; і на південний захід від Торецька біля Олександрополя. Російські мілблогери стверджували, що російські війська вели інтенсивний артилерійський вогонь, удари з безпілотників і авіації перед початком наступальних операцій на захід від Горлівки. Український Генштаб спостерігав раптове посилення російських штурмів на Торецькому напрямку ввечері 18 червня.
  • Російські війська продовжували наступальні дії на Авдіївському (Покровському) напрямку, але не зробили підтвердженого наступу 18 і 19 червня. Російські війська наступали на північний захід від Авдіївки в районі Новоолександрівки, Калинового, Сокіла, Новопокровського, Євгенівки та Новоселівки Першої; на захід від Авдіївки біля Яснобродівки; і на південний захід від Авдіївки біля Карлівки та Невельського. Російські мілблогери продовжували стверджувати, що російські війська досягли південно-східної околиці Яснобродівки; просунулися до одного кілометра від північного флангу біля Сокіла та на північ від Уманського; і закріпилася біля Карлівського водосховища (на південний захід від Авдіївки). Російський мілблогер також стверджував, що підрозділи російського 433-го мотострілецького полку (27-а мотострілецька дивізія 2-ї загальновійськової армії Центрального військового округу) прорвали українську оборону під Євгенівкою за підтримки артилерії.
  • Російські війська нещодавно здійснили обмежене просування на захід від міста Донецьк та продовжили наступальні операції на захід і південний захід від міста 18 і 19 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 червня, показують, що російські війська незначно просунулися в полях на південь від Георгіївки. Повідомляється, що російські сили продовжували наступ на захід від Донецька поблизу Красногорівки та на південний захід від Донецька біля Парасковіївки, Максимілянівки, Костянтинівки та на Вугледарському напрямку. Російські джерела продовжували стверджувати, що російські сили наступають на мотоциклах на Вугледарському напрямку.
  • Російські сили здійснили наземні атаки в районі кордону Донецької та Запорізької областей, але не зробили підтверджених наступів 18 і 19 червня. Російські сили, як повідомляється, атакували на південь від Великої Новосілки біля Урожайного та на південний захід від Великої Новосілки поблизу Рівнополя та Новодарівки. Російський мілблогер стверджував, що українські війська намагаються контратакувати поблизу Старомайорського (на південь від Великої Новосілки). Радник мера Маріуполя України Петро Андрющенко повідомив, що російські війська все активніше розгортають інженерну техніку та використовують металургійний комбінат імені Ілліча в окупованому Маріуполі для будівництва нової військової бази в невизначеному районі та підтримки проектів матеріально-технічної інфраструктури на кордоні Донецької та Запорізької областей.
  • Російські війська продовжували наземні атаки в західній частині Запорізькій області 18 і 19 червня, але не зробили жодного підтвердженого просування. Російські та українські джерела повідомляли, що біля Роботиного тривають бої; на схід від Роботиного біля Вербового; на північний схід від Роботиного поблизу Малої Токмачки та Новопокровки; та на північ від Роботиного біля Новоданилівки. Російські мілблогери скаржилися на поганий зв’язок між російськими військами та повсюдне використання Україною системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) на цій ділянці фронту.
  • Геолокаційні кадри, опубліковані 18 червня, показують, що російські війська здійснили незначне просування на північ від Корсуньки (на північний схід від Кринок у східній [лівобережній] Херсонській області), але це просування, швидше за все, не відбулося протягом останніх 24 годин. 18 і 19 червня тривали позиційні бойові дії на східному березі Херсонської області, в тому числі поблизу Кринок.
  • Російські війська в ніч на 19 червня завдали удару по Україні середнього розміру з БПЛА «Шахед-136/131», випустивши 21 «Шахед» з Приморсько-Ахтарська Краснодарського краю та окупованого мису Чауда в Криму. Українська ППО знищила 19 шахів над Херсонською, Миколаївською, Дніпропетровською, Кіровоградською, Хмельницькою та Львівською областями. Уламки зруйнованих Шахедів впали на промислову та житлову інфраструктуру в Малехові Львівської області та Олександрівському районі Кіровоградської області.
  • Південне оперативне командування Збройних сил України повідомило, що російські війська ввечері 19 червня випустили невстановлену кількість балістичних ракет по прибережних районах Одеської області, пошкодивши об’єкти рекреаційної інфраструктури.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 18.06.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    eighteen − 17 =