российский самолет

Протягом червня 2024 року російські ВПС продовжували чинити тиск на лінію фронту в Україні за допомогою тактичної авіації, тоді як дрони односторонньої дії продовжували завдавати ударів по більш глибоко розташованій інфраструктурі та військовим об’єктам.

Однак у період з 12 по 18 червня російська дальня авіація переключила фокус своїх ударів крилатими ракетами на українські авіабази, що майже напевно викликане розчаруванням успіхами українських повітряних ударів, що продовжуються, але також, ймовірно, підкреслює стурбованість Росії з приводу майбутнього застосування літаків F-16.

Серія скоординованих українських атак по об’єктах у Криму призвела до знищення критично важливих елементів російських ракетних комплексів класу “земля-повітря” С-300 та С-400. Ці успіхи наголошують на боротьбі Росії за захист своїх активів у Криму, незважаючи на її гордість та значні економічні витрати на протиповітряну оборону. Хоча цілком імовірно, що Росія зможе швидко замінити системи ППО. Виснаження сил, що продовжується, швидше за все, змусить Росію залучати техніку з інших районів, як вона робила раніше, якщо вона бажає зберегти щільність прикриття ППО.

Альтернативно, Росія може бути змушена погодитися на скорочення боєздатності, наражаючи свої сили в Криму на підвищений ризик.

Подальші успішні атаки України на російські аеродроми, що проводять ударні операції, такі як Моздок, Ахтубінськ і останнім часом Морозовськ, ймовірно, змусять Росію продовжувати політику розосередження базування літаків далі від лінії фронту. Це майже напевно призведе до збільшення стомлюваності планера та екіпажу зі збільшенням часу вильоту. Можливо, саме з цим пов’язана випадкова втрата винищувача-бомбардувальника Су-34 у районі Північної Осетії на півдні Росії 12 червня, припустили у британській розвідці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − seven =