Українські сили відбили кілька позицій на північний схід від Вовчанська та просунулися вздовж Соборної вулиці в межах північної частини Вовчанська. Російські війська досягли незначних успіхів на південному березі Самойлової балки на північний схід від Сокіла, просунулися на північний берег Карлівського водосховища, на захід від Солодкого, до берега каналу Сіверський Донець-Донбас у центрі Калинівки, де канал проходить під землею.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах розв’язаної російським узурпатором путіним загарбницької геноцидної війни в Україні.
Українські сили нещодавно просунулися на північний схід від Вовчанська (на північний схід від міста Харків) на тлі продовження російських і українських атак на північ і північний схід від міста 20 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 червня, показують, що українські сили нещодавно відбили кілька позицій на північний схід від Вовчанська та просунулися вздовж Соборної вулиці в межах північної частини Вовчанська. ISW не помітив нещодавніх доказів змsy російських позицій у центрs Вовчанська, що свідчить про те, що українські війська зберігають позиції в цьому районі. Російський мілблогер стверджував, що російські сили просунулися до Тихого (безпосередньо на схід від Вовчанська) на 1,55 кілометра, а український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Тихого, підтверджуючи попередні російські повідомлення про те, що українські сили відбили населений пункт. Речник Угруповання військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин повідомив, що з ранку 20 червня російські обстріли під Вовчанськом зменшилися. Російські мілблогери стверджували, що російські війська також відбивали українські контратаки на Липцівському напрямку (на північ від Харкова), зокрема поблизу Глибокого (на північ від Харкова).
Російські війська 19 і 20 червня продовжували наступальні дії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але жодного підтвердженого просування не зробили. Український Генштаб повідомив, що бої тривають на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки; на південний схід від Куп’янська біля Степової Новоселівки та Піщаного; на північний захід від Сватового біля Стельмахівки та Кругляківки; на південний захід від Сватового поблизу Сергіївки; на північний захід від Кремінної біля Невського, Греківки, Тернів; та на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісу ввечері 19 червня та протягом дня 20 червня.
Російські війська нещодавно здійснили механізовану атаку чисельністю приблизно взвод на Сіверському напрямку та, як повідомляється, станом на 20 червня досягли незначного просування в інших районах. 20 червня Державна прикордонна служба України опублікувала геолокаційні кадри, на яких українські сили відбивають механізовану атаку росіян чисельністю приблизно взвод у складі одного танка та двох БМП-десантних гусеничних машин піхоти на південний схід від Виїмки (на південний схід від Сіверська). Український Генштаб повідомив, що українські війська 19 і 20 червня відбили російські атаки на схід від Сіверська поблизу Верхньокам’янського та поблизу Роздолівки.
Російські війська нещодавно просунулися до каналу Сіверський Донець-Донбас на північ від Часового Яру. На геолокаційних кадрах, опублікованих 19 червня, видно, що російські війська просунулися до берега каналу Сіверський Донець-Донбас у центрі Калинівки (на північ від Часового Яру), де канал проходить під землею. Якщо російські війська зможуть належним чином використати це просування, вони можуть атакувати Часів Яр з півночі та загрожувати українським позиціям у центрі міста без необхідності перетинати канал, щоб увійти до населеного пункту. Російські війська ще не змогли перетнути канал там, де він проходить над землею в мікрорайоні Канал (східний Часів Яр). 20 червня речник Українського угруповання військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин зазначив, що російські війська відновили фронтовий удар великою піхотою на напрямку Часів Яр після останніх значних втрат під час невдалих механізованих штурмів. Російські та українські джерела повідомляли про продовження бойових дій у мікрорайонах Канал та Новий (найсхідніший Часів Яр); на північний схід від Часового Яру біля Богданівки; на схід від Часового Яру біля Іванівського; і на південний схід від Часового Яру біля Кліщіївки та Андріївки.
Російські війська 19 і 20 червня продовжували наступальні дії на Торецькому напрямку (південний захід від Часового Яру і західніше Горлівки), але не підтвердили наступ. Український Генштаб визнав, що російські війська 19 і 20 червня продовжували наступальні дії на цій ділянці фронту на схід від Північного та поблизу Нью-Йорка та Шумів (на південний схід від Торецька).
Російські війська нещодавно просунулися на північний захід і південний захід від Авдіївки. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 червня, показують, що російські війська досягли незначних успіхів на південному березі Самойлової балки на північний схід від Сокіла (на північний захід від Авдіївки), що загалом узгоджується з російськими заявами про просування росіян поблизу цієї балки на північ від Сокіла. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 19 червня, показують, що російські війська просунулися на північний берег Карлівського водосховища (на південний захід від Авдіївки), а мілблогери також повідомили про російські досягнення в районі водосховища 20 червня. Волошин зазначив, що російські сили використовують менше бронетехніки в атаках на захід від Авдіївки, ніж раніше, і тепер покладаються на невеликі групи легкої піхоти, які використовують квадроцикли або мотоцикли, щоб спростити пересування вздовж лісосмуги та вітрозахисних зон. Російські війська здійснили наземні атаки на північ від Авдіївки поблизу Калинового; на північний захід від Авдіївки біля Очеретиного, Олександрополя, Новоолександрівки, Євгенівки, Сокіла, Воздвиженки, Новоселівки Першої; і на південний захід від Авдіївки біля Карлівки.
Російські війська нещодавно просунулися на південний захід від міста Донецьк. Геолокаційні кадри, опубліковані 19 червня, показують, що підрозділи російської 155-ї окремої морської піхотної бригади (Тихоокеанський флот) нещодавно просунулися на захід від Солодкого (на південний захід від Донецька), а російські мілблогери також стверджували, що російські сили на мотоциклах просунулися в цьому районі. Російські війська продовжували наземні атаки на захід від Донецька в районі Красногорівки та поблизу Георгіївки та Максимільянівки та на південний захід від Донецька поблизу Побєди, Костянтинівки, Парасковіївки та Водяного.
20 червня російські війська продовжили наземні атаки в районі кордону Донецької та Запорізької областей поблизу Урожайного та Времівки (обидва на південь від Великої Новосілки).
20 червня на заході Запорізької області в районі Малої Токмачки (на північний захід від Роботиного) тривали позиційні бойові дії, але підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було.
19 і 20 червня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області, в тому числі в районі Кринок. Російський мілблогер заявив, що російський військовослужбовець, який діє на Херсонському напрямку, заявив, що у російських військ є проблеми через ефективну українську радіоелектронну боротьбу (РЕБ).
Російські війська в ніч з 19 на 20 червня завдали масштабної серії ракетних ударів і ударів з безпілотних літальних апаратів переважно по українській енергетичній інфраструктурі. ПС ЗС України повідомили, що російські війська випустили чотири крилаті ракети Х-101/555 з літака Ту-95МС над Каспійським морем; три балістичні ракети «Іскандер-М» з Воронезької області; дві крилаті ракети Х-59 з повітряного простору над Азовським морем; і 27 безпілотників Шахед-136/131 з Приморсько-Ахтарська Краснодарського краю. У ПС ЗС України повідомили, що українські сили збили всі чотири ракети Х-101/555, одну ракету Х-59 і всі 27 безпілотників “Шахед”, а також зазначили, що російські війська завдали ударів по критичній інфраструктурі, зокрема в Дніпропетровській області. Міністерство оборони Росії стверджувало, що нічні удари були завдані українським енергетичним об’єктам, які мають вирішальне значення для функціонування оборонно-промислового комплексу України. Український державний оператор розподілу електроенергії «Укренерго» заявив, що російські безпілотники пошкодили обладнання на енергетичних об’єктах у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій та Київській областях, у зв’язку з чим «Укренерго» посилює обмеження на споживання енергії. Найбільший приватний енергетичний оператор України ДТЕК повідомив, що росіяни завдали серйозних ударів по обладнанню на невизначеній ТЕС ДТЕК і що це вже сьомий масований російський удар по ТЕС ДТЕК за останні три місяці. ДТЕК повідомляв, що російські удари пошкодили високовольтні електромережі в Броварському районі Київської області. Голова Дніпропетровської області Сергій Лисак заявив, що російські війська завдали ударів по Криворізькому та Нікопольському районах. Голова Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов заявив, що уламки збитого безпілотника Shahed пошкодили критичну інфраструктуру Вінницької області.