ПВО Patriot

Сполучені Штати внесли зміни в політику, щоб визначити пріоритетність доставки в Україну ракет-перехоплювачів ППО Patriot на тлі зростаючої загрози використання російських керованих плануючих бомб в Україні.

20 червня речник США з питань національної безпеки Джон Кірбі заявив, що США збираються «змінити пріоритети» експорту ракет Patriot, щоб ракети, які «зійдуть з конвеєра», потрапляли прямо в Україну. Кірбі охарактеризував це рішення як «важке, але необхідне», щоб гарантувати, що сотні боєприпасів Patriot і NASAMS, вироблених протягом наступних 16 місяців, будуть відправлені в Україну, незалежно від того, яка країна їх замовила. Кірбі заявив, що Україна отримає перші партії ракет Patriot до кінця літа 2024 року, а інші країни, які замовили ракети Patriot, отримають їх у “відкладений термін”. Кірбі заявив, що інші країни, які постраждали від затримки, «загалом підтримали» рішення про пріоритетність потреб протиповітряної оборони України.

20 червня Вища рада національної оборони Румунії оголосила, що Румунія передасть Україні один комплекс Patriot через масштабні удари Росії по українській енергетичній та цивільній інфраструктурі. Президент України Володимир Зеленський і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба нещодавно наголосили на потребі України в більшій кількості систем Patriot. ISW продовжує оцінювати, що здатність України захистити себе від нищівних ударів російських плануючих бомб значною мірою залежить від здатності України націлити російські літаки в російському повітряному просторі за допомогою систем протиповітряної оборони, наданих США, перш ніж російська авіація зможе завдати ударів по українських містах, критичній інфраструктурі та передовим позиціям.

Політика США все ще забороняє українським силам завдавати ударів по військових цілях із наданої США зброї в оперативному та глибокому тилу території Росії. Politico повідомило 20 червня, що анонімні урядовці США повторили, що Сполучені Штати дозволяють українським силам завдавати ударів по російських силах там, де російські війська атакують Україну через міжнародний кордон, маючи на увазі міжнародний кордон поблизу Сумської, Чернігівської та Харківської областей України. Цей звіт не означає зміни політики США. Звіт прояснює контури поточної політики США: українські війська можуть використовувати HIMARS, озброєні GMLRS, для удару по російських силах, які готуються або активно атакують Україну, але, ймовірно, не можуть вразити всі законні російські військові цілі в зоні дії українських HIMARS, використовуючи GMLRS у Бєлгородської, Курської, Брянської областях. У звіті Politico визнається, що українські та європейські чиновники закликали адміністрацію Байдена ще більше послабити обмеження та дозволити Україні завдавати ударів по всіх законних військових цілях у Росії. Політика США все ще захищає переважну більшість оперативного та глибокого тилу Росії, і політика США все ще забороняє українським силам використовувати ATACMS будь-де в Росії. Часткова ліквідація російського притулку адміністрацією Байдена є кроком у правильному напрямку, але сама по собі неадекватна і не здатна перешкодити масштабним операціям Росії.

ISW оцінює, що Захід зберігає здатність суттєво перешкоджати масштабним операціям Росії, дозволяючи Україні використовувати надану Заходом зброю для ударів по оперативному тилу Росії та глибокому тилу на території Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × two =