Залп

Російські війська нещодавно просунулися на східну околицю Білогорівки, на південь від Яснобродівки, на південь від Костянтинівки. Російська диверсійно-розвідувальна група ввечері 26 червня здійснила штурм кордону на Золочівському напрямку.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, які відбулися 27 червня.

  • Російська диверсійно-розвідувальна група ввечері 26 червня здійснила штурм кордону на Золочівському напрямку (на північний захід від міста Харків), але російські війська не почали наступальних дій у цьому районі. У Генштабі України повідомили, що українські війська ввечері 26 червня відбили штурм росіян поблизу Сотницького Козачка (на північний захід від Золочева), а речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко заявив, що російська диверсійно-розвідувальна група перейшла на територію України поблизу прикордонного поселення, де відбулися бої зі стрілецькою зброєю, перш ніж українські прикордонники відбили російський штурм. Російський мілблогер стверджував, що російські війська досліджують українську оборону в цьому районі і що напад, ймовірно, є частиною російських зусиль створити оперативну неоднозначність уздовж міжнародної прикордонної зони на північному сході України. Президент України Володимир Зеленський 26 травня заявив, що російські війська готуються до нових наступальних дій і зосереджують угруповання невстановленого розміру біля кордону з Україною за 90 кілометрів на північний захід від міста Харків, що може дозволити російським військам розпочати наступальні дії на південь у напрямку Золочева або на захід у Сумську область. Ця оперативна неоднозначність є частиною зусиль Росії щодо подальшого фіксування та перетягування українських сил уздовж більш широкого фронту на півночі Харківської області.
  • 27 червня бої тривали на північ і північний схід від міста Харків, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські та українські війська продовжували бої на північ від Харкова поблизу Липців і Глибокого та на північний схід від Харкова в районі Вовчанська 26 і 27 червня. Російський мілбогер стверджував, що українські сили успішно контратакували у Вовчанську та відновили позиції на вулицях Короленка, Соборній та Хлібороба. Командир українського батальйону, який діє на півночі Харківської області, 26 червня заявив, що російські війська постійно риють окопи на першій і другій лініях оборони в цьому районі, але українська артилерія та підрозділи безпілотників ускладнюють зусилля Росії з будівництва укріплень. За повідомленнями, на харківський напрямок нещодавно з херсонського напрямку перекинулися частини російського 44-го армійського корпусу (Ленінградський військовий округ [ЛВО]).
  • 26 червня російські війська продовжили наземні атаки на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські мілблогери стверджували, що російські сили просунулися на 1,5 кілометри в напрямку Петропавлівки від Вільшани (обидва на північний схід від Куп’янська) і що ефективна російська радіоелектронна боротьба (РЕБ) сприяла просуванню росіян біля Синьківки (на південний схід від Куп’янська). Російські війська також атакували на південний схід від Куп’янська в районі Степової Новоселівки, Стельмахівки, Піщаного та Берестового; на захід від Сватового біля Андріївки; на південний захід від Сватового біля Макіївки, Копанки, Невського; і на захід від Кремінної біля Тернів і Торського. Відомий російський мілблогер стверджував, що російські війська нещодавно посилили наступ на Лиманському напрямку, але незрозуміло, чи просунулися російські війська в цьому районі. Інший мілблогер стверджував, що українські сили, ймовірно, просунулися на схід від Тернів, але ця інформація не підтверджена. Повідомляється, що під Синьківкою діють підрозділи 25-ї окремої мотострілецької бригади (6-а загальновійськова армія (ЗВА) Ленінградського військового округу (ЛВО)).
  • Російські війська нещодавно просунулися поблизу Сіверська на тлі продовження наступальних операцій Росії в цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 червня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на східну околицю Білогорівки (на північний схід від Сіверська). Деякі російські мілблогери стверджували, що частини російського 56-го повітряно-десантного полку 106-ї десантної дивізії ПДВ захопили Роздолівку (на південь від Сіверська) і просунулися на захід від населеного пункту, а інші російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися в межах Роздолівки, але ще не повністю захопили поселення. У Генштабі України повідомляли, що російські війська 26 і 27 червня вели наступальні дії на північний схід від Сіверська в районі Білогорівки, на південний схід від Сіверська в районі Виїмки і Спірного, а також в районі Роздолівки.
  • 27 червня російські війська продовжували наступ у районі Часового Яру, однак підтверджених змін лінії фронту на цієї ділянці не було. Речник Української групи військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин зробив кілька заяв 27 червня про те, що українські війська або витіснили всі російські сили з мікрорайону Канал (найсхідніший Часів Яр), або витіснили більшість російських сил з мікрорайону Канал, але залишаються обмежені, ізольовані російські групи в мікрорайоні, що свідчить про те, що невеликі російські піхотні групи можуть увійти в мікрорайон Канал, але їм буде важко встановити міцні позиції. Волошин заявив, що російські війська ТОС завдають ударів з термобаричної артилерії по Часовому Яру. У Генштабі України повідомляли, що 26 і 27 червня російські війська вели наступальні операції в районі Часового Яру та на південний схід від Часового Яру в районі Кліщіївки та Андріївки. Російський милблогер стверджував, що українські сили здійснили контратаку біля Калинівки (на північ від Часового Яру), але не уточнив результат. Повідомляється, що поблизу Часового Яру діють підрозділи добровольчої бригади «Іспаньола» (Русский добровольчий корпус МО РФ).
  • Повідомляється, що 27 червня російські війська просунулися під Торецьк, але жодних підтверджених змін на лінії фронту в цьому районі не було. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися на південь від Нью-Йорка (на південь від Торецька) і увійшли в поселення. Російські мілблогери також стверджували, що російські війська просунулися до околиць Залізного (на південний схід від Торецька) і просунулися приблизно на 1,7 кілометра від залізничної станції Майорське (на схід від Торецька). Однак ISW не знайшло підтвердження цих тверджень. Український Генштаб повідомив, що російські війська вели наступальні дії на північний схід від Сіверська в районі Дачного; на схід від Торецька біля Шумів, Дружби та Північного; на південний схід від Торецька біля Залізного; і на південь від Торецька поблизу Нью-Йорка.
  • Російські сили нещодавно просунулися поблизу Авдіївки на тлі триваючих наступальних операцій Росії в цьому районі 27 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 червня, показують, що російські сили просунулися на південь від Яснобродівки (на захід від Авдіївки). Російські війська продовжували наступальні дії на північний захід від Авдіївки в районах Воздвиженки, Новоолександрівки, Євгенівки, Новоселівки Першої та Сокіла; на захід від Авдіївки біля Яснобродівки; і на південний захід від Авдіївки біля Невельського.
  • Російські сили нещодавно просунулися на південний захід від міста Донецьк на тлі триваючих наступальних операцій Росії на захід і південний захід від міста Донецьк 27 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 червня, показують, що підрозділи російської 39-ї мотострілецької бригади (68-й армійський корпус [АК], Східний військовий округ) нещодавно просунувся на південь від Костянтинівки (на південний захід від Донецька). 26 і 27 червня російські війська продовжували наступальні операції на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Парасковіївки та Костянтинівки. Російський мілблогер стверджував, що українські сили безуспішно контратакували поблизу Володимирівки, Водяного та Вугледара (усі на південний захід від Донецька).
  • Прокуратура Донецької області України повідомила, що вранці 27 червня російські війська завдали ударів по житлових будинках у Селидовому плануючою бомбою ФАБ-500.
  • 27 червня тривали позиційні бойові дії в районі кордону Донецької та Запорізької областей. Російські міліблогери стверджували, що українські сили безуспішно контратакували поблизу Старомайорського та Урожайного (обидва на південь від Великої Новосілки). Повідомляється, що в районі кордону Донецької та Запорізької областей діють підрозділи російської 39-ї окремої мотострілецької бригади (68-го АК, ОМБр).
  • 26 і 27 червня російські війська продовжували наземні атаки на заході Запорізької області поблизу Роботиного та Малої Токмачки (на північний схід від Роботиного) та на північний схід від Вербового (на схід від Роботиного), але жодних підтверджених змін на лінії фронту не було. Російський мілблогер стверджував, що українські війська накопичують резерви поблизу Оріхова (на північ від Роботиного) та Малої Токмачки для підготовки до майбутніх контрнаступальних операцій. Українське кримське партизанське угруповання «Атеш» заявило, що агент «Атеш» у складі російської 38-ї мотострілецької бригади (35-а загальновійськова армія [ЗВА], Східний військовий округ [СВО]) заявив, що бригада проводить бойові дії під керівництвом штурмової піхоти під Мирним (на північний схід від Роботиного і на південний захід від Гуляйполя). Повідомляється, що на Запорізькому напрямку діють підрозділи російського 291-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька бригада, 58-а ОМС, Південний військовий округ [ПВО]).
  • 26 і 27 червня російські війська продовжували наземні атаки на східному (лівому) березі Херсонської області в районі Кринок і Антонівського мосту на північ від Олешок, але жодних підтверджених змін на лінії фронту не було. Російський мілблогер заявив, що російські війська утримують позиції на невизначених островах у Дніпрі на Херсонському напрямку. Інший російський мілблогер поскаржився, що російські підрозділи на херсонському напрямку не мають достатньої кількості катерів для підтримки своїх операцій у цьому районі.
  • Російські війська завдали обмеженої серії ракетних і безпілотних ударів по Україні в на 27 червня. Командувач ВПС України генерал-лейтенант Микола Олещук повідомив, що російські війська запустили 23 безпілотники Шахед-136/131 з Приморсько-Ахтарська Краснодарського краю, чотири крилаті ракети «Калібр» з північного сходу Чорного моря, аеробалістичну ракету «Кінжал» з Тамбовської області та крилату ракету Х-59/69 з Курської області. Олещук повідомив, що українські війська збили всі чотири крилаті ракети “Калібр”, крилату ракету Х-59/69 і всі 23 безпілотника “Шахед”. Південне оперативне командування ЗСУ повідомило, що українські ППО знищили три крилаті ракети «Калібр» над Миколаївською областю та дев’ять безпілотників «Шахед» над Миколаївською, Херсонською та Дніпропетровською областями. Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська обстріляли українські аеродроми.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 26.06.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    6 − 3 =