опитування

Задоволеність роботою отримала найвищу оцінку серед усіх компонентів дослідження, 69% респондентів висловили задоволеність поточним місцем роботи, самореалізацією та захистом прав працівників.

Таких висновків дійшли в Європейській Бізнес Асоціації за результатами дослідження “Барометр якості життя”.

Однак, лише 47% представників бізнес-спільноти вважають свої доходи достатніми для комфортного життя (порівняно з 53% минулого року), і лише 4% оцінюють їх як більш ніж достатні.

Порівняно з 2021 роком рівень доходів збільшився у 65% опитаних. Проте, зросла частка тих, хто вважає свої доходи недостатніми – з 38% у 2023 році до 49% цього року.

Якість соціального життя (включаючи дозвілля, спілкування, участь у волонтерських активностях), незважаючи на війну, оцінюється високо – 48% задоволені своїм життям поза роботою (порівняно з 53% минулого року).

Кількість незадоволених своїм соціальним життям зросла з 18% у 2023 році до 25% у 2024-му.

Оцінки стану охорони здоров’я та освіти залишаються стабільними, що є добрим знаком, незважаючи на війну. Однак у цих категоріях кількість нейтральних оцінок зменшується на користь незадовільних. Нині охороною здоров’я задоволені 40%, а незадоволені 27%; системою освіти 32% та 38% відповідно.

Оцінки правового поля, рівня безпеки та екологічної ситуації знижуються. Задоволеність рівнем безпеки в Україні впала вчетверо за останній рік. Тепер 79% оцінюють ситуацію з безпекою як незадовільну порівняно з 53% у 2023 році. Задоволено рівнем безпеки у 2024 році лише 4% респондентів, порівняно з 16% роком раніше.

Падіння оцінок також спостерігається у правовій сфері, де кількість незадоволених зросла з торішніх 25% до 61%, а кількість задоволених зменшилась із 33% до 15% у 2024 році. Оцінка екологічної ситуації залишається низькою – 66% незадоволених проти 53% минулого року.

Дослідження демонструє низхідну динаміку оцінки загального досвіду життя. Загалом 27% бізнес-аудиторії оцінюють свій досвід життя в Україні позитивно. Ще 36% оцінюють його нейтрально і 37% мають негативно. У 2023 році було 44% задоволених та 21% незадоволених респондентів.

Як і очікувалося, загальні оцінки нижчі, ніж серед бізнес-аудиторії. Серед широкої аудиторії, 14% задоволені загальним досвідом життя, 39% дають нейтральну оцінку, а 48% вважають її незадовільною. Найкращі оцінки отримали молоді (до 25 років) та старші (від 60 років) респонденти, а також мешканці Києва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × four =