Виктор Орбан

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан продовжує позивати себе як потенційного посередника для припинення війни в Україні, незважаючи на відмову президента Росії Володимира Путіна від посередництва чи серйозних переговорів.

Як вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW), Орбан, ймовірно, прагне переключити увагу Заходу на можливі мирні переговори в рамках своїх загальних зусиль, спрямованих на підрив європейської підтримки України. Орбан опублікував статтю в Newsweek 5 липня, в якій він звинуватив НАТО у виборі конфлікту над миром і заявив, що НАТО було створено для підтримки миру. Публікація Орбана сталася після його візитів до Києва 2 липня та Москви 5 липня, щоб виступити за те, щоб Росія та Україна почали переговори. Зусилля Орбана підштовхнути до переговорів, ймовірно, є частиною його поточних зусиль перемістити європейський фокус на дискусії про мирні переговори, а не на дискусії про військову підтримку України. Орбан постійно виступає проти та підриває зусилля Європейського Союзу (ЄС) щодо надання військової допомоги Україні, і зміщення уваги Європи з військової допомоги підтримує цю ширшу мету тепер, коли Угорщина головує в Раді ЄС.

Орбан анонсував ще один сюрприз-візит у рамках його човникової дипломатії, який він нанесе до неназваної країни вже наступного тижня. Очевидно, це буде його поїздка до Сі Цзіньпіна чи Трампа, пише ZpTown.

Відповідно до Статуту ООН, взаємини країн будуються на підставі поваги до їхнього суверенітету та територіальної цілісності (неподільності кордонів). Публічно оголосивши війну Україні, Путіним було розтоптано цей принцип ООН (у зверненні диктатора Путіна 24.02.2022 р., де вторгнення військ в Україну він назвав “спеціальною військовою операцією”, словоформою, яка не мала на той день юридичних тлумачень; очевидно, ухиляючись від юридичних термінів “війна” та “агресія”, Путін ухилявся від відповідальності за ст. 353 КК РФ “Планування, підготовка, розв’язання або ведення агресивної війни” (до 20 років позбавлення волі)). Як відомо, росія, яка розв’язала найжорстокішу, геноциднішу, війну 21 століття, зараз головує в Раді Безпеки ООН, остаточно дискредитуючи цю організацію.

ZpTown

Прем’єр-міністр Болгарії Дімітар Главчев 5 липня запропонував Болгарії стати посередником у мирних переговорах між Україною та Росією та наголосив, що переговори мають відповідати статуту ООН та міжнародному праву. Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан так само наполягав на тому, щоб Україна розширила та прискорила поточний мирний процес в Україні 6 липня, щоб запобігти «поглибленню поляризації» та «надати пріоритет дипломатії».

Заклики Орбана та інших до переговорів і українська формула миру є різними зусиллями з різними цілями, і російський президент Володимир Путін продемонстрував, що він не зацікавлений у будь-яких домовленостях, окрім капітуляції України. Путін відкинув участь Росії в можливих переговорних процесах щодо припинення вогню і взагалі заперечив зацікавленість у припиненні вогню 4 і 5 липня. Натомість Путін вимагав капітуляції України шляхом «демілітаризації» та здачі значної території, яку Росія наразі не окупувала — усі наступні місяці намагалися зобразити Росію як готову до переговорів, але неправдиво зображали українських посадовців як не бажаючих або нездатних до переговорів. Нещодавно Україна завершила перший із численних самітів зі своїми партнерами, щоб створити умови для можливих майбутніх переговорів, які призведуть до міцного миру на умовах, прийнятних для України та її прихильників, а також десятків держав-партнерів і міжнародних організацій, включаючи Угорщину, Туреччину та Болгарію. 16 червня підписали Спільне мирне комюніке, в якому підтвердили свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

Здатність України продовжувати власний мирний процес залежить від її здатності звільнити територію, важливу для операцій. Україна не може здійснити успішні контрнаступальні зусилля на підтримку цієї мети без військової підтримки Заходу в найближчій та середньостроковій перспективі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 + six =