Твіттер Х

Міністерство юстиції США (DoJ) 9 липня опублікувало свідчення під присягою щодо кількох сотень облікових записів X (раніше Twitter) і доменних імен, які використовувалися російськими державними ЗМІ та службами безпеки для управління ботофермою, спрямованою на поширення дезінформації в Сполучених Штатах і за кордоном.

Міністерство юстиції США оголосило, що вилучило два доменних імені та провело обшук у 986 облікових записах X, пов’язаних із ботофермою зі штучним інтелектом (ШІ), розробленою російською державною медіа-мережею RT і керованою Федеральною службою безпеки Росії (ФСБ). Міністерство юстиції повідомило, що ця ботоферма використовувала ШІ для створення фіктивних профілів у соціальних мережах осіб, які неправдиво видавали себе за громадян США, щоб просувати повідомлення на підтримку цілей російського уряду. У Міністерстві юстиції заявили, що керівництво RT намагалося розробити альтернативні способи розповсюдження російських наративів за межами міжнародних телевізійних трансляцій принаймні з 2022 року та почало створювати цю ботоферму в квітні 2022 року. Міністерство юстиції додало, що на початку 2023 року Кремль схвалив і запропонував фінансову підтримку створити та очолити приватну розвідувальну організацію для поширення російської дезінформації за допомогою цієї ботоферми. Генеральний прокурор США Меррік Гарленд повідомив, що обшуки та конфіскації Міністерства юстиції зірвали російську «пропагандистську кампанію з підтримкою штучного інтелекту», спрямовану на поширення дезінформації серед американських і міжнародних соціальних мереж. У звіті Міністерства юстиції наголошується на поширеності фіктивних облікових записів у соціальних мережах, зокрема на X, які були пов’язані як з ботофермою, так і з конфіскованими доменними іменами.

Міністерство юстиції повідомило, що X добровільно призупинив роботу решти ідентифікованих облікових записів ботів. Ці облікові записи X поширювали розвінчані наративи та кремлівські розмови про війну в Україні, такі як заяви Кремля про те, що частини Польщі, України та Литви були «подарунками» від Росії. Ботоферма просувала інші наративи у відеоформаті, як-от відео президента Росії Володимира Путіна, який стверджував, що війна в Україні не є територіальним конфліктом чи питанням геополітичного балансу, а скоріше про «принципи, на основі яких будуватиметься Новий світовий порядок».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × four =