Росія має достатньо ресурсів для ведення бойових дій у 2025 році та після нього.
Про це в ефірі ERR заявив керівник Центру військової розвідки Сил оборони Естонії полковник Антс Ківісельг.
Представник естонської розвідки застеріг від оптимістичних оцінок про нібито вичерпання військової техніки та сил у Росії.
“На жаль, я не можу стверджувати, що в Росії точно закінчиться військова техніка у 2025 році, тому що у них також є якісь партнери чи союзники, які все одно надаватимуть або направлятимуть їм ресурси для ведення війни, чи то Північна Корея або Іран”, – пояснив Ківісельг.
Він, однак, додав, що з нинішніми темпами бойових дій і втратами Росії “буде дуже важко поповнювати свій особовий склад та техніку”.
“Але водночас населення Росії все ще настільки велике, що поки не спостерігається тенденції до серйозних змін на фронті”, – підсумував Ківісельг.
Висновки ZpTown щодо виробництва закупівлі та знищення російських засобів ведення війни
Нинішнє поповнення живої сили свідчить, що її вистачить на довго.
За нинішніх темпів знищення та виробництва з урахуванням складських запасів: танків у російської армії вистачить до жовтня 2027 року, бронемашин – до кінця 2026-го; ствольної артилерії хватить до кінця поточного року.
Однак по ствольній артилерії є нюанс. Росія не може сильно наростити виробництво змінного обладнання до артилерійських установок та танків – стволів, які швидко зношуються через інтенсивність ведення вогню.
Викликає підозру той факт, що в 2023 році (січень-липень) Китай сильно наростив постачання в Росію безшовних труб з корозійностійких сталей, який склав 2,2 тис. тонн на суму приблизно $13 млн. Вартість постачання зросла в 2,3 рази. Середня ціна на кордоні Росії склала $6000 за тонну, що на 18% вище у річному обчисленні. Трубами можуть вважати виготовлені в Китаї артилерійські стволи, які коштують дорожче за звичайні безшовні труби. Змішавши в статистичних звітах труби та артилерійські стволи, вийде збільшення поставок у кількісному та ціновому вираженні.