Дрон Паляниця

Зусилля України з розширення внутрішнього військового виробництва дозволять Україні зменшити свою залежність від військової допомоги Заходу в довгостроковій перспективі

Про це йдеться у звіті ISW.

Президент України Володимир Зеленський 1 жовтня заявив, що зараз українські компанії можуть виробляти чотири мільйони безпілотників на рік і що Україна вже законтрактувала виробництво у 2024 році всередині країни 1,5 мільйона безпілотників. Президент Росії Володимир Путін нещодавно заявив, що Росія планує збільшити виробництво безпілотників у десять разів до 1,4 мільйона безпілотників у 2024 році, що буде менше, ніж два мільйони безпілотників, які Україна прагне виробити в 2024 році. Зеленський також заявив, що Україна може виготовляти 15 самохідних артилерійських систем «Богдана» щомісяця, а нещодавно провіла успішні льотні випробування невизначеної балістичної ракети вітчизняного виробництва. Міністр оборони України Рустем Умеров 2 жовтня заявив, що Україна продовжить надавати пріоритет вітчизняному виробництву безпілотників і ракет великої дальності, включно з балістичними ракетами.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 2 жовтня заявив, що в проекті держбюджету на 2025 рік Україна передбачила 7 мільярдів доларів на закупівлю озброєння та військової техніки — це на 65 відсотків більше, ніж у держбюджеті на 2024 рік. Шмигаль заявив, що Україна збільшила внутрішнє виробництво зброї втричі у 2023 році та вдвічі за перші вісім місяців 2024 року.

ISW продовжує оцінювати, що зусилля України з розширення внутрішнього військового виробництва дозволять Україні зменшити свою залежність від військової допомоги Заходу в довгостроковій перспективі, але що Україна все ще потребує значної допомоги Заходу протягом наступних кількох років для захисту від російської агресії та звільнення стратегічно важливих територій, які зараз окуповані російськими військами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − 6 =