Лавров і Чхо Сон Хуеєй

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся зі своєю північнокорейською колегою Чхве Сон Хуеєй у Москві 1 листопада, забезпечивши рішучі підтвердження підтримки Північною Кореєю Росії на тлі оновлених західних повідомлень про кількість північнокорейських військ, розміщених у Росії.

Лавров підкреслив, що Росія і Північна Корея поділяють «повагу і благоговіння» до спільної історії, і заявив, що російсько-північнокорейські відносини розвиваються «прискореними темпами з точки зору якісного рівня взаємодії у всіх сферах». Чхве стверджувала, що північнокорейський диктатор Кім Чен Ин наказав Північній Кореї підтримувати «священну війну» Росії проти України до перемоги Росії. Покликання Чхве на концепцію «священної війни» проти України є примітним, оскільки Російська православна церква використовувала паралельну мову, щоб риторично виправдати незаконне вторгнення Росії в Україну як екзистенційну та цивілізаційну боротьбу — боротьбу, в яку зараз охоче вступила Північна Корея.

Візит Чхве до Москви відбувається на тлі повідомлень про те, що північнокорейські війська вже розгорнулися в Курській області, та є у окупованій частині Донецькій області та незабаром вступлять у бій разом із російськими силами. Міністр оборони США Ллойд Остін і державний секретар США Ентоні Блінкен 31 жовтня провели спільну прес-конференцію з міністром закордонних справ Південної Кореї Чо Те Юлом і міністром оборони Південної Кореї Кім Йон Хюном 31 жовтня, під час якої Остін зазначив, що 8000 північнокорейських солдатів знаходяться в Курській області і вступить у бій проти українських сил «найближчими днями». Остін заявив, що російські сили навчили північнокорейські війська тому, як використовувати артилерійські системи, управляти безпілотниками та виконувати основні тактичні маневри піхоти.

Північнокорейські війська навряд чи запропонують Росії довгострокове вирішення її проблем із живою силою, незважаючи на коментарі Чхве про безстрокову прихильність Пхеньяна військовим зусиллям Росії, пишуть аналітики ISW. Міністр оборони США Ллойд Остін повідомив, що російські війська зазнають понад 1200 втрат на день (або близько 36 000 втрат на місяць), а за останніми оцінками США набирають російськими солдатами 25 000-30 000 нових солдатів на місяць, що означає, що 8000 північнокорейських солдатів, які, як повідомляється, готуються вступити в бій у Курській області, становлять приблизно тижневу кількість втрат на всій лінії фронту. Північна Корея направила до Росії близько 12 000 військових, і залишається незрозумілим, як саме Росія збирається залучити живу силу Північної Кореї, але участь північнокорейських військ у дуже виснажливих наступальних операціях, які проводить Росія, дуже ймовірно, призведе до високого рівня втрат у Північній Кореї.

ISW нещодавно оцінив, що Північна Корея, ймовірно, вирішила брати участь у війні від імені Росії, щоб отримати цінний бойовий досвід у сучасній війні, але зазначила, що те, як російське командування використовує північнокорейські війська в бою, вплине на здатність північнокорейських сил осмислено інтерналізувати та поширювати бойовий досвід. Якщо північнокорейські війська зазнають таких же втрат, як і російські війська, то уроки на полі бою, які сподівається засвоїти Пхеньян, будуть зведені нанівець, і навряд чи Кім Чен Чен Ин сприятиме таким втратам на полі бою нескінченно довго.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen − ten =