російська субмарина - танк

Зниження боєздатності російських військ може сповільнювати темпи просування росіян на Покровському напрямку.

Підрозділи російської 90-ї танкової дивізії зазнали значних втрат в особовому складі і їм важко просуватися на південь від Покровська та на північ від Курахового через зниження бойових можливостей, вважає український військовий оглядач Костянтин Машовець.

Так, по його спостереженням, підрозділи 90-ї танкової дивізії брали участь у захопленні Авдіївки в лютому 2024 року і з того часу залишалися на різних ділянках Торецького, Покровського та Курахового напрямків. Український офіцер нещодавно підрахував, що російські війська втратили майже 3000 осіб на Покровському напрямку за два тижні в середині грудня 2024 року, а 90-та танкова дивізія, ймовірно, зазнала значних втрат в особовому складі на Покровському та інших напрямках, де вона діяла раніше.

Навряд чи російське військове командування протягом останнього року надавало різним частинам дивізії подовжені періоди відпустки для відпочинку та відновлення, оскільки російське військове командування переважно розглядало 90-ту танкову дивізію як своє основне експлуатаційне формування у 2024 році.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) нещодавно спостерігав геолокаційні відеозаписи, на яких показано, як російські війська проводять моторизований штурм цивільною технікою на схід від Українки — в межах району оборони 90-ї танкової дивізії — що свідчить про те, що дивізія також може намагатися компенсувати втрати бронетехніки під час ведення бойових дій на передовій.

Збільшення втрат російської бронетехніки за останній рік, особливо серед російських підрозділів і з’єднань, які вели бойові дії на передовій більшу частину 2024 року, може вплинути на темпи просування Росії на певних ділянках лінії фронту, вважають аналітики ISW. Джерело в соціальних мережах, яке відстежує російські військові склади за допомогою супутникових зображень, опублікувало 22 грудня оновлену оцінку складів російських танків і бронетехніки та оцінило, що російські сили мають 47 відсотків своїх довоєнних танкових резервів, 52 відсотки довоєнних запасів бойових машин піхоти і 45 відсотків довоєнних резервів бронетранспортерів, що залишилися на складах станом на недавню невизначену дату. Дані джерела в соціальних мережах свідчать про те, що російські війська досі використовували всі свої довоєнні танки Т-90 і більшість своїх танків Т-80, але все ще мають більшість своїх старих танків Т-72, ​​Т-64/62 і Т -54/55 на зберіганні. Джерело в соцмережі зазначило, що російські війська не зможуть поставити на озброєння ці старі танки, оскільки вони, ймовірно, постраждали від погоди та часу. ISW оцінює, що російські сили можуть канібалізувати старі танки для ремонту нових, які експлуатуються в Україні, що було б важко визначити на основі даних тільки супутникових знімків. Російські сили також можуть мати додаткові броньовані машини піхоти та танки на критих складах, які не видно на супутникових знімках.

Обмеження бронетехніки у російських військ, ймовірно, відрізняються на різних ділянках лінії фронту, оскільки 2 листопада та 15 грудня російські війська провели механізований штурм в розмірах батальйону на Сіверському напрямку, а 19 жовтня – посилений механізований штурм розміру роти на Куп’янському напрямку. Російські війська, що діють на Сіверському та Куп’янському напрямках — прифронтових районах з відносно нижчими темпами наступальних дій Росії за останні кілька місяців — наразі можуть мати більше бронетехніки, оскільки вони не ведуть бронетехніку в бій та не несуть втрат у бронетехніці з однаковою інтенсивністю з російськими військами на Покровському та Курахівському напрямках.

Однак російські військові можуть відчувати труднощі з переоснащенням своїх фронтових підрозділів і з’єднань, оскільки російське військове командування не хоче виводити підрозділи на відпочинок і відновлення і ризикує подальшим уповільненням просування Росії на пріоритетних ділянках фронту.

Розрахунок втрат російської бронетехніки (танків та ББМ), який оновлюється щодня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 + 5 =