Артилерія КНДР

Північна Корея планує розгорнути додаткові війська та зброю в Росії на тлі повідомлень про те, що понад 3000 північнокорейських військових були вбиті та поранені в Курській області.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Президент України Володимир Зеленський 23 грудня заявив, що в Курській області загинуло і поранено понад 3 тисячі північнокорейських військовослужбовців — це приблизно чверть із загальних 12 тисяч північнокорейських військовослужбовців, дислокованих у Росії.

23 грудня Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї повідомив, що щонайменше 1100 північнокорейських військовослужбовців були поранені та вбиті в Курській області і що Північна Корея, схоже, готується розгорнути невизначену кількість додаткових військ і військового обладнання в Росії. Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї додав, що незрозуміло, чи Північна Корея повертає війська з Росії чи збільшує там їх розгортання.

Російська влада продовжує спроби приховати присутність північнокорейських військових, які діють у Курській області. У Силах спеціальних операцій (ССО) України повідомили, що російські військові видають північнокорейським військовослужбовцям підроблені документи з російськими іменами та місцем їх народження — Республіка Тува – але особисті підписи на документах виконані корейською мовою.

23 грудня українська бригада опублікувала кадри, в яких описує взаємодію російсько-північнокорейських військ у Курській області як мінімальну без спільного навчання чи співпраці між російськими та північнокорейськими підрозділами. ISW раніше спостерігав за повідомленнями про те, що поганий зв’язок і координація через мовні бар’єри між російськими та північнокорейськими силами перешкоджає російським бойовим операціям у Курській області. Повідомляється, що мовний бар’єр продовжує створювати труднощі у спілкуванні та координації, і північнокорейські сили, як повідомляється, проводять початкові напади на українські позиції, після чого російські сили наступають і закріплюють позиції.

Північна Корея продовжує надавати Росії зброю та війська в обмін на російську нафту, їжу, гроші та військові технології, які порушують міжнародні санкції. 23 грудня газета New York Times (NYT) повідомила з посиланням на невідомих офіційних осіб США, що розвідувальні служби США оцінили, що Північна Корея спочатку запропонувала ідею розгорнути північнокорейські війська в Росії, а не Кремль. Керівник Українського центру протидії дезінформації лейтенант Андрій Коваленко заявив Wall Street Journal (WSJ) у статті, опублікованій 23 грудня, що 60 відсотків артилерійських і мінометних снарядів, які російські сили використовують в Україні, походять з Північної Кореї. Невідомі українські офіційні особи також повідомили WSJ, що російські війська завдали майже третину своїх балістичних ракетних ударів по Україні в 2024 році ракетами, наданими Північною Кореєю. WSJ повідомляв, що Північна Корея спочатку постачала Росії боєприпаси «десятилітньої давнини», ймовірно, восени 2023 року, але зараз постачає Росії «новіші» боєприпаси, такі як 240-мм реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) з «новими системами наведення та контролю».

WSJ повідомило, що невідомі південнокорейські офіційні особи заявили, що Росія передає паливо та обладнання для підтримки північнокорейського військово-промислового комплексу (ВПК) і що 200 північнокорейських заводів з виробництва боєприпасів зараз працюють на повну потужність. WSJ додав, посилаючись на супутникові знімки, що Північна Корея розширює ракетний завод, який виробляє балістичні ракети KN-23 і KN-24. WSJ повідомило з посиланням на південнокорейських офіційних осіб, що Росія надає системи протиповітряної оборони та надсилає техніків для допомоги в розвідувальних супутникових операціях Північної Кореї, і що Північна Корея, ймовірно, хоче отримати від Росії технології виготовлення міжконтинентальних балістичних ракет. WSJ повідомило, що Лондонський центр відкритих джерел оцінив, що Росія надала Північній Кореї понад один мільйон барелів нафти з березня 2024 року, що вдвічі перевищує річний ліміт, запроваджений під санкціями ООН. WSJ також повідомляв, що Олена Гусейнова, дослідниця з Університету іноземних досліджень Ханкук у Сеулі, оцінила, що Росія могла заплатити до 5,5 мільярдів доларів за угоди про постачання зброї після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року і що Росія, можливо, платить до 572 мільйонів доларів на рік за розміщення північнокорейських військ у Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

дванадцять + 20 =