Зеленський

Президент України Володимир Зеленський продовжує демонструвати готовність вести переговори з Росією з принципової позиції збереження суверенітету та територіальної цілісності України в довгостроковій перспективі.

Під час інтерв’ю, опублікованого 4 лютого, Зеленський повторив, що Україна не може і не поступиться своїм суверенітетом у майбутніх мирних переговорах, але партнери України наразі не надають Україні достатньої військової допомоги для того, щоб українські сили витіснили російські війська з усієї окупованої території України.

Зеленський заявив, що готовий вести прямі переговори з президентом Росії Володимиром Путіним, але попередив, що будь-яка мирна угода, яка суттєво послабить здатність України захищатися в майбутньому, створює ризик нового вторгнення Росії в Україну. Зеленський заявив, що Україна ніколи не визнає незаконну окупацію Росією української території та підкреслив, що не може бути компромісу щодо суверенітету України. Зеленський повторив, що Україна зрештою поверне собі всю свою територію військовим і дипломатичним шляхом, але зазначив, що для звільнення всієї української території від російської окупації потрібен час. Він закликав союзників України тиснути на Путіна і вимагати виведення російських військ з усієї території України. Зеленський повторив, що Україна хоче миру і що Сполучені Штати, Європа, Україна та Росія мають бути представлені в майбутніх мирних переговорах.

Заяви Зеленського підкреслюють, що небажання Путіна брати участь у добросовісних переговорах є справжньою перешкодою для припинення війни, незважаючи на останні спроби Путіна неправдиво звинуватити Зеленського та Україну у відсутності прогресу до миру в Україні, зазначає ISW.

Зеленський повторив, що Конституція України забороняє його країні проводити вибори під час війни, але Україна залишається відданою проведенню виборів відповідно до Конституції та законів України після закінчення війн. Зеленський заявив, що Україні доведеться змінити Конституцію, щоб провести вибори в немирний час, і запитав, як українські військовослужбовці, громадяни, які проживають на окупованій території України, українські біженці та емігранти, які проживають за кордоном, зможуть проголосувати на виборах до того, як уряд України скасує воєнний стан. Зеленський заявив, що Україна «безумовно» проведе вибори після закінчення війни, але зараз Україна має зосередитися на захисті від російської агресії.

Путін та інші чиновники Кремля неодноразово використовували свідомо неправдиві читання закону та Конституції України, щоб стверджувати, що Зеленський є нелегітимним президентом після того, як Україна, дотримуючись закону та Конституції, не провела вибори в умовах воєнного стану в 2024 році. Конституція України забороняє уряду проводити вибори чи вносити зміни до Конституції України під час воєнного стану, і український уряд юридично не може скасувати воєнний стан, поки Росія продовжує атакувати Україну. Але сам Путін є

Відомі діячі, пов’язані з Кремлем, продовжують чітко формулювати незацікавленість Росії в переговорах, у той час як Путін поширює інформаційну операцію, звинувачуючи Україну в тому, що вона не бажає переговорів. Пов’язаний із Кремлем колишній депутат Верховної Ради України Віктор Медведчук, близький особистий соратник Путіна та батько хрещениці Путіна, у статті від 4 лютого посилив зусилля Кремля делегітимізувати українську державність, стверджуючи, що Росія має повернути свої так звані «історичні землі». [6] Медведчук опублікував супровідну карту, на якій зображена вся українська територія на схід від Львова, Тернопільська та Чернівецька області у складі «історичної Русі». Медведчук заявив, що підтримка України Заходом спрямована виключно на розвал Росії зсередини, і назвав українців «сучасними варварами», яких Росія повинна врятувати через інтеграцію в російську державу. Медведчук заперечував історичну легітимність України, наполягаючи на тому, що сучасна Україна за своєю суттю є російською – цей наратив постійно просувається кремлівськими чиновниками та російським інформаційним простором, щоб виправдати війну Росії та окупацію України. Риторика Медведчука як члена російської еліти, яка має широкі зв’язки з Путіним, свідчить про системну відмову Кремля діяти добросовісно щодо переговорів з Україною та Заходом, а також основне небажання Кремля вести переговори з Україною – державою та урядом, які він вважає нелегітимними.

Проте, президент Росії Володимир Путін є нелегітимним як міжнародний переговорник, як і всі особи представницької влади в Росії, яких обирали за участю українців, які проживають на окупованій території навіть, якщо їм примусово чи добровільно видали там російські паспорти після окупації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

один × 2 =