Дрон ракетоносій

Міністр оборони України Рустем Умеров оголосив 10 лютого про український проект «Лінія безпілотників» в рамках поточних зусиль України з інтеграції безпілотних і наземних операцій.

Про це йдеться в аналізі американського Інституту вивчення війни (ISW).

Умеров заявив, що українські військові «нарощують» п’ять існуючих полків і бригад безпілотників в ЗСУ та об’єднають піхоту та безпілотники в єдину ударну систему, що дозволить українським силам створювати зони ураження глибиною від 10 до 15 кілометрів, забезпечуватиме постійну підтримку з повітря та піхотне прикриття, а також виявлятиме та знищуватиме російські війська до того, як вони зможуть підійти до українських позицій.

У Сухопутних військах України повідомили, що розширення п’яти таких існуючих одиниць безпілотних сил є лише першим етапом проекту “Лінія дронів”. Цей проект, ймовірно, формалізує та надає додаткову підтримку поточним зусиллям України щодо розширення підрозділів безпілотників та покращення їх координації з полками та бригадами, водночас зберігаючи регулярні підрозділи та підрозділи безпілотників окремо, щоб підтримувати більш швидку бойову та технологічну адаптацію та інновації підрозділів безпілотників.

Зусилля України щодо інтеграції операцій безпілотників із наземними операціями значно відрізняються від спроб Росії централізувати підрозділи безпілотників. Зусилля Росії з централізації підрозділів безпілотних літальних апаратів спрямовані на розширення можливостей російських безпілотних літальних апаратів шляхом розширення державного контролю над операторами та розробниками безпілотних літальних апаратів і посилення їхньої інкорпорації в російську військову бюрократію.

Російські військові розпочали зусилля з централізації операторів і розробників безпілотників восени 2024 року, розформувавши неофіційні російські загони безпілотників і вилучивши спеціалістів з безпілотників з регулярних військових частин, а потім вибірково реорганізувавши їх, щоб сформувати нові підрозділи безпілотників під контролем Міністерства оборони Росії та централізувати їхні активи. Повідомляється, що в січні 2024 року Міноборони Росії також створило свій перший окремий полк безпілотних систем на рівні військового округу, що ще більше підкреслює поточні зусилля з централізації та бюрократизації контролю над операціями безпілотників.

ISW продовжує оцінювати, що зусилля Міноборони Росії з централізації та реорганізації підрозділів безпілотників і монополізації процесів виробництва та закупівлі безпілотників можуть ускладнити здатність російських збройних сил швидко впроваджувати інновації та адаптувати нові технології та методи ведення бою в коротко- та середньостроковій перспективі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

шістнадцять + 9 =