Служба оборонної розвідки Данії (DDIS) оцінила, що Росія може мати можливості розпочати повномасштабну війну проти НАТО протягом наступних п’яти років, що узгоджується з оцінками ISW щодо зусиль Росії реструктурувати та підготувати свою армію та суспільство до майбутнього конфлікту з НАТО в середньо- та довгостроковій перспективі.
11 лютого DDIS опублікувала розсекречену оцінку розвідки, в якій детально описується зростаюча загроза Росії для Данії та членів НАТО. В оцінці розвідки зазначається, що Росія відновлює свою армію для боротьби з НАТО на рівних за допомогою фінансової та матеріальної підтримки Китайської Народної Республіки (КНР), Північної Кореї (КНДР) та Ірану. В оцінці розвідки йдеться про те, що готовність Росії ризикувати війною з НАТО може зрости, якщо європейські країни одночасно не нарощуватимуть свій військовий потенціал у відповідь на зусилля Росії з нарощування потенціалу.
Британський міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS) 12 лютого повідомив, що Європа витратила на оборону 457 мільярдів доларів у 2024 році, а сама Росія минулого року витратила на оборону 462 мільярди доларів. В оцінці розвідувальних даних DDIS зазначається, що Росія ще не вирішила почати повномасштабну війну проти НАТО, але розширює свої військові можливості, щоб зберегти цей варіант. Наразі Росія уникає дій, які можуть викликати дію статті 5 НАТО — зобов’язання щодо взаємної самооборони, — але може піти на більший ризик, якщо помітить зміну балансу сил на свою користь.
В оцінці DDIS стверджується, що якщо Росія вважатиме НАТО ослабленим у військовому чи політичному плані, вона може бути більш охочою атакувати європейського члена НАТО, особливо якщо Росія сумнівається у військовій підтримці Європи з боку США, на що натякнув 12 лютого на засіданні Контактної групи з України (формат «Рамштайн») голова Пентагону від адміністрації президента Дональда Трампа Піт Хегсет. Оцінка розвідки, зокрема, попереджає, що припинення або заморожування війни в Україні на вигідних для Росії умовах вивільнить значні російські військові ресурси для їх участі в іншому майбутньому конфлікті, що відповідає давній оцінці ISW (американського Інституту вивчення війни).
Оцінка DDIS окреслює графік зростання військової загрози Росії у разі припинення військових дій в Україні: Росія може вести локальну війну проти сусідньої держави, крім України, протягом шести місяців; через два роки Росія може загрожувати країнам НАТО в Балтійському регіоні; і Росія може бути готова до широкомасштабної війни в Європі, якщо НАТО не переозброїться такими ж темпами, як Росія, через п’ять років.
Раніше ISW оцінював, що зусилля Росії з реструктуризації російської армії, відродження Московського та Ленінградського військових округів і створення довгострокових механізмів мілітаризації та радикалізації російського суспільства проти західних ідеалів і цінностей свідчать про те, що Росія готується до майбутнього конфлікту з НАТО.
Читайте на цю тему: Трамп – «чорний лебідь» для України.