Президент України Володимир Зеленський і віце-президент США Джей Д. Венс зустрілися на полях Мюнхенської конференції з безпеки 14 лютого.
Венс заявив під час прес-конференції за підсумками зустрічі, що Сполучені Штати залишаються відданими припиненню війни та досягненню «довговічного, міцного миру» в Україні, а не «миру, який призведе до конфлікту у Східній Європі лише через пару років».
Венс зазначив важливість діалогу між Сполученими Штатами, Росією та Україною та відмовився спекулювати щодо можливих умов майбутньої мирної угоди, щоб «зберегти факультативність» для делегацій. Венс і Зеленський відзначили, що розмова була продуктивною, і Зеленський подякував Сполученим Штатам за подальшу військову підтримку. Зеленський заявив, що США та Україна готують план припинення агресії президента Росії Володимира Путіна та завершення війни справедливим і тривалим миром, який дає відчутні гарантії безпеки для України. Президент США Дональд Трамп заявив журналістам 14 лютого, що Україна матиме місце за столом під час майбутніх мирних переговорів з Росією щодо припинення війни.
Глава Офісу Президента України Андрій Єрмак зустрівся у Мюнхені з Уповноваженим Президента США у справах Росії та України Кітом Келлогом і обговорив поточні зусилля щодо досягнення міцного миру в Україні. Зеленський також зустрівся з двопартійною делегацією сенаторів США, щоб обговорити поточну військову підтримку США для України, економічну співпрацю та майбутню спільну розробку критичних мінералів і рідкоземельних матеріалів в Україні. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, заступник міністра оборони Великої Британії Люк Поланд, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск та інші європейські чиновники підтвердили підтримку Європою суверенітету та територіальної цілісності України на тлі поточних дискусій щодо майбутніх мирних переговорів з Росією.
Повідомляється, що після телефонної розмови Трампа та Путіна 12 лютого Кремль наказав пов’язаним із російським урядом ЗМІ скоротити інформацію про президента США Дональда Трампа та зобразити президента Росії Володимира Путіна як сильного та рішучого лідера. 14 лютого російське опозиційне видання «Медуза» повідомило, що Кремль наказав російським державним і проурядовим ЗМІ представити розмову Трампа і Путіна 12 лютого як «ініціативу і перемогу» Путіна і рідше використовувати ім’я Трампа у висвітленні розмови та інших подій. «Медуза» повідомляла, що Кремль стурбований тим, що російська громадськість може сприймати Трампа як більш «проактивного та рішучого» лідера, ніж Путін, і хоче, щоб російські ЗМІ підкреслили, що тільки Путін несе відповідальність за результат переговорів між ним і Трампом. Неназваний політтехнолог в Адміністрації президента РФ розповів «Медузі», що Кремль не хоче, щоб російська громадськість сприймала Трампа як «сильного лідера, здатного змінити ситуацію», а Путіна — як пасивного або слабкого лідера в порівнянні з ним. Політтехнолог додав, що Кремль також доручив російським ЗМІ керувати очікуваннями громадськості щодо переговорів, щоб не створювати «помилкових, надто оптимістичних очікувань». Раніше російський інформаційний простір зображував Трампа як прагматичного лідера, з яким Росія могла б працювати, але Кремль, можливо, намагається негативно змінити сприйняття Трампа російською громадськістю, щоб підкреслити силу та активність Путіна на тлі повідомлень про можливі майбутні мирні переговори та двосторонні переговори.
Російські чиновники та суб’єкти інформаційного простору особливо не посилили російську інформаційну операцію, спрямовану на те, щоб представити президента України Володимира Зеленського нелегітимним лідером України після розмови Трампа з Путіним 12 лютого (возможно, там понимают, что легитимность Путина сомнительна и заявления о легитимности могут сыграть злую шутку над кремлевским диктатором). Російський президент Володимир Путін активізував цю інформаційну операцію в січні 2024 року та нещодавно поставив під сумнів легітимність Зеленського під час телеінтерв’ю 28 січня, а інші російські офіційні особи посилили цю інформаційну операцію станом на 10 лютого. Однак поки невідомо, як довго російські чиновники та суб’єкти інформаційного простору будуть утримуватися від посилення цієї інформаційної операції.
Було б значною поступкою, якби Путін та інші російські чиновники визнали легітимність Зеленського як президента України після того, як неодноразово ставили під сумнів легітимність усіх українських лідерів з 2014 року, вважають в ISW.