Зустріч у Мюнхені

Законодавці-республіканці борються з ефективною відповіддю на очевидну готовність президента Дональда Трампа піддатися вимогам Росії щодо майбутнього України.

Про це йдеться у статті Politico.

Їхня реакція — від прямої тривоги до обережного м’якого натискання педалей — сигналізує про виклики, з якими стикаються політики Республіканської партії, намагаючись зрозуміти дії адміністрації та виправдати їх перед європейськими союзниками.

Різноманітні повідомлення надійшли після телефонної розмови між президентом Росії Володимиром Путіним і Трампом у середу щодо переговорів про угоду на умовах, які здавалися б вигідними для Москви. Цього тижня Трамп також запропонував дозволити Росії повернутися до G7, а міністр оборони Піт Гегсет сказав членам НАТО, що Києву доведеться зіткнутися з поступками, включаючи втрату своїх довоєнних кордонів і довгоочікуване членство в НАТО (Територіальні поступки, допущені внаслідок загарбницької війни автократії проти демократії, і підтримані міжнародним співтовариством, означають, що з підписання відповідного документа міжнародне право припиняє своє існування на користь права сильного. Втім, американський президент Дональд Трамп уже закинув “пробну кулю”, вимагаючи анексії Канади, Панамського каналу та Гренландії, – адм.).

«Люди в адміністрації знають, що ви не говорите перед першою зустріччю, на що ви погоджуєтеся, а на що не погоджуєтесь», — сказав голова Сенату з питань збройних сил Роджер Вікер в інтерв’ю POLITICO на Мюнхенській конференції з безпеки. «Україна має право на обіцянки, які дав їй світ».

Республіканець Міссісіпі сказав, що його «стурбували» вимоги Гегета, і стверджував, що глава Пентагону ризикує зірвати майбутні переговори. На щорічній зустрічі лідерів оборони в Мюнхені він та інші яструби з питань оборони висловлюють занепокоєння тим, що адміністрація Трампа послаблює роль союзника в переговорах.

Але деякі законодавці-республіканці дотримуються менш конфронтаційної тактики.

«Я і навіть ця адміністрація маємо багато розбіжностей», — сказав конгресмен Брайан Фіцпатрік (республіканець), співголова Української фракції Конгресу, у пабі «POLITICO» в Мюнхені. «Україна — це пагорб, на якому я б помер, тому що я вважаю, що це настільки екзистенціально, що ми розуміємо це правильно. Тому я дотримуюся такого підходу, щоб отримати більше бджіл із медом».

Хегсет у четвер відмовився від своїх коментарів щодо війни в Україні, підкресливши, що «все на столі». Але Трамп повторив, що приєднання України до НАТО не є «практичним» і «навряд чи» країна повернеться до своїх кордонів до 2014 року.

Віце-президент Дж. Д. Венс, тим часом, різко висловився щодо Росії. Віце-президент сказав у четвер в інтерв’ю The Wall Street Journal, що у США є широкий спектр варіантів, якщо Путін відмовиться від добросовісних переговорів, таких як «економічні інструменти впливу» та «військові інструменти впливу».

Але він не згадав ні Україну, ні Росію у бурхливій промові в Мюнхені, де засуджував європейські уряди.

Відмова Вікера від лінії адміністрації Трампа — союзника, який зіграв важливу роль у забезпеченні затвердження Гегсета в Сенаті — підкреслює тривалу напругу в партії. У той час як республіканці та демократи підтримали озброєння України проти вторгнення Росії, підтримка почала слабшати в рядах Республіканської партії. Трамп і Венс виступали проти додаткового фінансування, яке просувала адміністрація Байдена, і виступали за переговори про швидке припинення війни.

Деякі прихильники Республіканської партії в Україні намагалися пом’якшити сприйняття тактики адміністрації, стверджуючи, що Трамп має рацію, виступаючи за припинення трирічного конфлікту.

Сенатор від Техасу Джон Корнін заявив, що Україна перебуває у «верхньому рядку списку».

Коментарі адміністрації викликали набагато сильнішу реакцію з усієї Європи. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус назвав «незграбним» наполягання Трампа на тому, що Україна не вступатиме до НАТО. Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерство Трампа «електрошоком» і попередив, що «мир, який є капітуляцією», буде «поганою новиною для всіх».

Президент України Володимир Зеленський виявився більш виваженим. «Трамп сильніший за Путіна», — сказав він у п’ятницю на Мюнхенській конференції. «Але ці телефонні розмови з Путіним ризиковані для нас».

Демократи дорікали Трампу та його команді за припущення, що США потенційно можуть укласти угоду без Києва.

Конгресмен-демократ Джейсон Кроу, прихильник України, сказав, що республіканці поговорили з ним приватно про свої застереження. «Вони висловлюють занепокоєння з приводу неоднозначних повідомлень, які надходять від цієї адміністрації», — сказав він CNN. «Але що нам дійсно потрібно, так це публічні вираження цього».

Інші законодавці Республіканської партії виступили на захист Трампа.

«Путін зробив багато помилок, розпочавши війну, ведучи війну та все інше», — сказав Fox News голова із закордонних справ Сенату Джим Ріш (республіканець Айдахо). «Сподіваюся, він не зробить помилки, не дуже уважно прислухаючись до того, що говорить президент Трамп… нічого не виключено».

Він назвав міжнародну негативну реакцію «штовханням», яке відбувається перед міжнародними переговорами високого рівня, підкресливши, що США, Росія та Україна ще не обговорили жодних деталей. «Хороша новина полягає в тому, що всі говорять про те, щоб зібратися разом, щоб поговорити», — сказав він.

Сенатор Ліндсі Грем, активний оборонець і соратник Трампа, також захищав мирні зусилля президента під час конференції у Мюнхені з сенаторами та Зеленським. Республіканець із Південної Кароліни підтримав укладання угоди з Києвом щодо обміну рідкоземельних мінералів на допомогу США, план, який підтримує Трамп, і ще більше озброєння України. Він також заявив про можливість вступу України в НАТО, якщо Росія знову вторгнеться.

«Для мене не має значення, кому телефонує Трамп і коли він телефонує», — сказав він. «Для мене важливо, чим це закінчиться».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 + чотири =