підрахунок

Замість понад $60 млрд, які називають у Вашингтоні, фактична сума оцінюється у $18,3 млрд.

Про це йдеться у дослідженні Economists for Ukraine.

Наголошується, що основна причина розбіжностей — підвищена оцінка старих запасів озброєнь США. Міністерство оборони заявило, що передане обладнання коштує $31 млрд, але дослідники оцінюють його реальну вартість у $12,5 млрд. Значну частину техніки було списано, а її використання в бою обмежено, що ще більше знижує її вартість.

Непряма передача обладнання через країни-союзники, зокрема Польщу, становить близько $20 млрд. оборонних інвестицій, але лише $340 млн. з них прямо дісталися Україні.

За три роки війни США надали Україні $50,9 млрд. З них $32,6 млрд. пішли на бюджетну підтримку – зарплати, пенсії та інші витрати, що відшкодовуються через механізми Світового банку та USAID.

“Публічні розповіді про допомогу Україні часто не враховують різницю між асигнуваннями та фактично наданою допомогою”, – зазначає керівництво організації Economists for Ukraine.

По-друге, значна частина коштів йде на замовлення нових систем озброєнь у США, але постачання відбувається з великими затримками. З виділених $12,1 млрд на закупівлю нового обладнання реальна вартість допомоги для України оцінюється лише у $5,5 млрд.

Також частина американської допомоги надається у вигляді кредитів та гарантій. Наприклад, США використали заморожені російські активи для забезпечення кредитів Україні та Молдові на $25 млрд.

Наприклад, кредит у розмірі $56 мільйонів дозволив Україні придбати локомотиви американського виробництва, підтримавши 800 робочих місць у Пенсільванії.

У дослідженні робиться підсумковий висновок, що фактична вартість військової допомоги США в Україні становить $18,3 млрд, тоді як ще $32,6 млрд було надано у вигляді бюджетної допомоги, в основному через механізми відшкодування витрат.

Таким чином, загальна вартість наданої допомоги за три роки становила $50,9 мільярда доларів — у середньому близько $17 мільярдів на рік. Повідомляється, що це відповідає лише 0,25% федерального бюджету США. Для порівняння, це приблизно стільки ж, скільки Вашингтон витрачає на утримання та енергозабезпечення урядових будівель.

Окремо автори звіту зазначають, що Україна ретельно контролює усі надходження. Завдяки електронній системі управління можна відстежити кожну витрачену гривню — держслужбовців до закупівлі офісного паперу. Проведені аудити не виявили зловживань чи аномалій у використанні міжнародної допомоги.

Читайте також:
Звіт Пентагону про надану Україні безпекову допомогу при Байдені

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + сім =