разрушенный российскими перманентными бомбежками Мариуполь

Через три роки після повномасштабного вторгнення загальна вартість реконструкції та відновлення в Україні становить $524 мільярди протягом наступного десятиліття, що у 2,8 раза перевищує номінальний ВВП України за 2024 рік.

Про це свідчать дані уряду України, Світового банку, Єврокомісії та ООН.

За оцінкою RDNA4, який охоплює втрати з 24 лютого 2022 року до 31 грудня 2024 року, прямі збитки в Україні зараз досягли $176 млрд проти $152 млрд RDNA3 від лютого 2024 року.

Зазначається, що найбільше постраждали сектори житла, транспорту, енергетики, торгівлі та промисловості та освіти.

За поточною оцінкою, 13 відсотків загального житлового фонду було пошкоджено або зруйновано. З цим зіткнулися понад 2,5 млн. домогосподарств.

В енергетичному секторі на 70% порівняно з попередньою оцінкою збільшилася кількість пошкоджених чи знищених активів, включаючи інфраструктуру виробництва, передачі, розподілу та централізованого теплопостачання.

Найближчі до лінії фронту області (Донецька, Харківська, Луганська, Запорізька, Херсонська та Київська) зазнали збитків близько 72% від загального.

Потреби в реконструкції та відновленні є найвищими у житловому секторі (майже $84 млрд) від загальних довгострокових потреб. Далі йдуть транспортний сектор (майже $78 млрд), енергетика та видобувна галузь (майже $68 млрд), торгівля та промисловість (понад $64 млрд) та сільське господарство (понад $55 млрд). У всіх секторах лише витрати на розчищення сміття та управління ним сягають майже $13 млрд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × чотири =