Трамп MAGA выборы

Перша оцінка середньозваженого розміру мит, оголошених Трампом: Barclays спочатку оцінює цифру в 20%. Це означає, що ситуація розвивається за найгіршим сценарієм із тих, які розглядали на ринку в очікуванні “Дня визволення”. Саме тому ф’ючерси на американські індекси пішли у падіння.

“Не так і дивно, що адміністрація Трампа почала з того, що взяла цифру 20%, а потім просто перерахувала потрібні рівні для кожної країни, щоб отримати її на загальному рівні. Зрозуміло, що ця цифра — це стартова точка для переговорів, а не кінець гри. Але надвисокий рівень мит для найбільших економік не йде на оцінку ризику ринком”, – підсумував стратег Bloomberg Кемерон Крайз.

Його колега, старший редактор Bloomberg Кріс Енсті констатує, що економісти просто зараз мають перераховувати ймовірність рецесії в США: у Америки просто немає достатньо виробничих потужностей, щоб замістити імпорт товарів, який потрапив під удар. Це означає, що країні треба готуватись до серйозного цінового шоку.

Ось припущення, ЯК адміністрація Трампа встановила «взаємний тариф» і чому цифри у лівому стовпці його таблиць не мають жодного стосунку до реальності.

Трампівські “економісти” просто поділили торговий дефіцит із кожною конкретною країною на експорт із неї та отриманий результат назвали «тарифом».

Наприклад:

Євросоюз:

Експорт у США: $531,6 млрд
Імпорт із США: $333,4 млрд
Торговий дефіцит: $198,2 млрд

198,2/531,6 = 37%. Близько до 39%, зазначеним у таблиці (можливо, що прогнозує подальше погіршення торгового балансу).

Ізраїль:

Експорт у США: $22,2 млрд
Імпорт: $14,8 млрд
Дефіцит: $7,4

7,4/22,2 = 33%. Так само, як у таблиці.

При тому, що Ізраїль щойно скасував усі тарифи на імпорт товарів із США.

Те саме з Індією з В’єтнамом, які щойно так само скасували тарифи. У них зазначено 52% та 90%, хоча це торговий дефіцит, а не тарифи.

Україна:

Експорт у США: $874 млн
Імпорт: $3400 млн
Профіцит: $2526 млн.

Через профіцит залишено “стандартне” 10-відсоткове мито, що натякає всім країнам, що навіть за позитивного для США торговельного балансу “тарифи” навряд чи будуть прагнути до нуля – вони застигнуть у кращому випадку на позначці 10%. Справді, Трамп обіцяє нульові ставки тим, хто перенесе своє виробництво США. Як кажуть – “але це не точно” – якщо порівнювати з тими ж Індією та В’єтнамом.

Щодо Росії, яка не потрапила до списків торгових мит – можливо, в американського президента залишили собі простір для торгу переговорів про закінчення війни путіна в Україні.

Цікаво, що люди, які вирішили оголосити найжорстокішу торгову війну за останні майже 100 років і найбільшу в історії глобального світу, користуються такими примітивними розрахунками. Причому взагалі не розуміючи, як виглядає економіка країн-партнерів і їхня власна, пишуть соцмережі і наводять приклад: “Типу ми почнемо обкладати митом дешеву тканину з Індії та морепродукти з В’єтнаму, а якщо вони не хочуть, то нехай ці рибалки купують у нас більше Боінгів і що там буде з іншими десятками країн у ланцюжку створення вартості, нам наплювати”.

Насправді це призведе до тарифів у відповідь, падіння світової торгівлі і різкого збіднення всіх жителів планети. Самі США, які були головними бенефіціарами глобалізації, можливо, втратять в абсолютному вираженні найбільше.

Введення тарифів командою Трампа нагадує варіант імпортозаміщення путінських політиків. Але тільки в Росії це було вимушеним заходом через санкції, а у трампівських – “постріл собі в ногу” на добровільних засадах. Адже певна кількість імпорту сильно подорожчає для Америки через заходи у відповідь, а самим виробляти це завадить відсутність величезної додаткової кількості виробничих потужностей, низький обсяг ринку праці в порівнянні з необхідним для подолання збільшення виробництва всередині країни, посилений масовими депортаціями.

Ймовірно, команда Трампа претендує на роль некомпетентної в історії, але Трамп, як агент ФСБ Краснов, виконує завдання повалити Сполучені Штати. Подивимося…

Список торгівельних мит адміністрації Трампа

Торгівельні мита 1

Торгівельні мита 2

Торгівельні мита 3

Торгівельні мита 4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

чотири × п'ять =