Уряд США в середу почав стягувати тарифи, запроваджені президентом Трампом приблизно для 90 країн, включаючи колосальний збір у 104% для Китаю.
Про це пише The New York Post.
Великі взаємні тарифи, які однаково вдарили по союзниках і супротивниках США, набули чинності відразу після півночі та є доповненням до 10% базового збору, запровадженого Трампом 5 квітня.
78-річний Трамп ввів у Китай найвищі мита на імпорт після того, як КНР запровадила у відповідь 34% мита на американські товари у відповідь на 34% імпортне мито, яке президент США оголосив минулого тижня.
«З боку Китаю було помилкою помститися», — заявила у вівторок прес-секретар Білого дому Каролайн Лівітт. “Президент, коли Америку б’ють, він б’є сильніше. Ось чому сьогодні опівночі для Китаю набудуть чинності 104% мита”.
Запроваджене Трампом у відповідь 50% мито щодо Китаю є доповненням до 34% взаємного збору та раніше запровадженого мита у 20% на китайський імпорт, що становить 104% загальну ставку тарифу.
Тарифні ставки, які включають 17%, 20%, 24 і 25% мита з Ізраїлю, Європейського Союзу, Японії та Південної Кореї відповідно, були розраховані президентською Радою економічних радників і засновані на дефіциті торгівлі США зі своїми партнерами, на додаток до базової ставки.
Декілька представників адміністрації Трампа заявили, що телефони дзвонили з моменту оголошення Трампом так званого «Дня визволення» про мита, і іноземні лідери прагнули укласти угоду щодо зниження ставок.
«Сьогодні вранці президент зустрівся зі своєю торговельною командою, і він доручив їм укласти індивідуальні торговельні угоди з кожною країною, яка закликає цю адміністрацію для укладення угоди», — сказала Лівітт, зазначивши, однак, що Трамп «очікує, що ці мита набудуть чинності».
В Білому домі у вівторок президент рекламував, що США вже «отримують майже 2 мільярди доларів на день з тарифів». Трамп також наполягав на тому, що він не проти укладення «спеціальних угод» з країнами, які прагнуть зняти тарифи.
Президент Китаю Сі Цзіньпін запровадив 34% мита на американські товари у відповідь на взаємні мита Трампа.
Усередині країни тарифний план Трампа сколихнув Уолл-стріт і підживив побоювання щодо інфляції та рецесії. За перші два дні після заяви президента минулого тижня індекс S&P 500 різко впав на 10,5% – це його найбільша дводенна втрата з березня 2020 року. У вівторок індекс знову впав більш ніж на 1,5%. Промисловий індекс Dow Jones впав на 320 пунктів напередодні нових мит і більш ніж на 10% нижче грудневого рекорду.
Тим часом Nasdaq Composite різко впав більш ніж на 2% у вівторок і вже підтвердив, що перебуває на ведмежому ринку, що визначається як падіння на 20% або більше нижче свого рекордного закриття, повідомляє Reuters.
Якщо угоди з іноземними державами не будуть розірвані, Трамп планує, щоб нові тарифи залишалися в силі, доки він не визначить, що «загроза, яку створює торговельний дефіцит і основне невзаємне ставлення, задоволена, вирішена або пом’якшена», згідно з його виконавчим указом.
Тим часом, NYP написав про бізнесмена зі штату Айдахо, який зіткнувся з фінансовими проблемами після того, як тарифи за одну ніч піднялися з 26 до 346 тисяч доларів (він імпортує розвиваючі та сенсорні іграшки для дітей з особливими потребами з Китаю).