Путин

Інструктор російського штурмового підрозділу «Шторм-Z» натякнув, що президент Росії Володимир Путін збрехав про неврегульованість статусу приватних військових компаній (ПВК) під час свого форуму «Пряма лінія» 14 грудня, враховуючи значний адміністративний контроль держави над ПВК та іншими нерегулярними формуваннями.

Про це пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Інструктор процитував заяву Путіна про те, що держава не може звітувати про елементи незаконних ПВК, які воюють в Україні, оскільки ці війська підписують контракти безпосередньо з ПВК, що ускладнює можливість Росії надавати статуси ветеранів і надавати державні пільги. Інструктор відповів, заявивши, що російська Держдума вже прийняла законопроект у квітні 2023 року, який дозволяє державі визнавати ветеранами всіх осіб, які воювали в Україні, маючи на увазі, що держава вже зобов’язана надавати ветеранські статуси всім учасникам бойових дій, навіть якщо ПВК є технічно незаконними. Заява інструктора також, ймовірно, була відповіддю на заключне зауваження Путіна про те, що Росії, можливо, доведеться скоригувати закон до врахування особового складу ПВК. Інструктор зазначив, що хоча ПВК, добровольчі формування та інші нерегулярні сили можуть виглядати як «цілий розсип якихось туманних і незрозумілих структур», Міноборони Росії та інші російські інституції враховують ці війська, коли вони підписують контракти або заповнюють певні анкети перед відправленням у нерегулярні частини. Інструктор зазначив, що Росія має документацію про те, що більшість військовослужбовців вступає до добровольчих формувань за добровільним контрактом, і що російські чиновники покращили документацію після початку офіційної кампанії у 2023 році. Інструктор також заперечив заяву Путіна про те, що більшість бійців ПВК отримували готівку за службу та зазначив, що державні структури визначають грошове забезпечення нерегулярних сил. Інструктор зауважив, що основні проблеми полягають у тому, що Кремль не доручив посадовцям МО забезпечити, щоб нерегулярні сили отримували обіцяні переваги, і що система російського військового комісаріату намагається врахувати російські регулярні сили, не враховуючи нерегулярні сили.

Інструктор також зауважив, що Росія почала поповнювати добровольчі формування, які діють як іррегулярні сили разом із Збройними силами Росії, військовослужбовцями за контрактом, мобілізованими та засудженими у 2023 році. Це зауваження також означає, що Росія має помітний адміністративний контроль над нерегулярними формуваннями, враховуючи, що мобілізований персонал і контракники є частиною Збройних сил Росії і не можуть служити добровольцями формувань без директиви МО РФ. Кремль змушений помилувати засуджених, щоб вони служили в добровольчих формуваннях. Спостереження інструктора не тільки зводять нанівець спроби Путіна дистанціюватися від його рішення розширити нерегулярні сили для підтримки його війни в Україні, але ще більше підтверджують попередні розслідування засобів масової інформації щодо контролю Кремля над нерегулярними формуваннями. ISW регулярно оцінює, що масштабна кампанія Путіна з криптомобілізації, спрямована на те, щоб уникнути оголошення повномасштабної мобілізації, покладає на Росію довгострокову фінансову відповідальність – відповідальність, яку Путін намагається применшити.

Читайте також (рос.)
Группа Вагнера – структура российских спецслужб, созданная для совершения терактов за пределами РФ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eight − four =