Российская армия

Російська влада, можливо, створює достатньо нових сил, щоб витримати втрати, спричинені нинішнім темпом їх наступальних операцій в Україні, до 2025 року.

Як пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW), Королівський інститут об’єднаних сил (RUSI) повідомив 13 лютого, що російська армія продовжує зростати, незважаючи на значні втрати в Україні і що російські військові вербувальники нині виконують майже 85 відсотків своїх квот на призовників за контрактом. ISW раніше підрахував, що російські сили можуть зазнавати втрат на лінії фронту в Україні зі швидкістю, близькою до нинішніх темпів формування російських сил (30 тисяч на місяць). За оцінками RUSI, у російських сил, швидше за все, буде достатньо живої сили та техніки, щоб підтримувати постійний темп наступів протягом 2024 року, незважаючи на той факт, що якість російських сил навряд чи підвищиться, доки українські сили зможуть підтримувати достатній рівень виснаження. усьому театрі бойових дій (ТВД). RUSI зазначив, що здатність України захищатися від російських нападів і виснажувати російські сили багато в чому залежить від продовження допомоги Заходу Україні, що узгоджується з оцінкою ISW, що триває, про те, що припинення західної допомоги в даний час в кінцевому підсумку призведе до краху здатності України захистити себе і стримати російську армію. Неясно, чи зможуть кампанії з формування сил Росії, що продовжуються, компенсувати додаткові втрати, які російські сили зазнають за рахунок інтенсифікації своїх наступальних операцій.

RUSI також повідомив, що російські сили зазвичай беруть участь у локальних тактичних атаках доти, доки не втратить до 30 відсотків своєї живої сили, після чого їх ротують та відновлюють. Втрати 30 відсотків надзвичайно високі. Більшість підрозділів стають неефективними у бою після значно менших втрат. Таким чином, росіяни, ймовірно, борються своїми підрозділами після того моменту, коли вони стали неефективними у бою, перш ніж відправити їх на відновлення. Заступник начальника Головного управління військової розвідки України (ГУР) генерал-майор Вадим Скибицький заявляв 11 січня, що російські війська відводять свої підрозділи до тилу, коли вони мають 50 відсотків або менше від запланованої кінцевої чисельності, і повертають їх на фронт після відновлення та поповнення. Готовність російського командування допустити, щоб чисельність підрозділу була серйозно знижена до 50–70 відсотків від початкової чисельності підрозділу, що суттєво впливає на його бойову ефективність. Такий підхід до управління силами, ймовірно, пояснює картину російських операцій на місцях, що спостерігається. Локальні атаки продовжуються доти, доки вони не зупиняться, після чого наступальні операції припиняються, поки командування змінюється і поповнює підрозділи, що деградували. ISW спостерігає таку картину на Куп’янському та Лиманському напрямках із січня 2024 року. Росія, ймовірно, зможе дотримуватись такого підходу протягом тривалого часу, але не зможе прискорити свій прогрес, доки Україна має техніку, необхідну для проведення ефективних оборонних операцій.

Успішні російські наступальні дії в Україні, ймовірно, вимагатимуть від російського командування виділення щодо боєздатних і добре оснащених частин та з’єднань для масштабних наступальних операцій, чого Кремль, як правило, не може чи не бажає робити, вважають у ISW.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + дванадцять =