Танк ЗСУ

Російські війська просунулися на захід від Синьківки на східному березі озера Лиман, на захід від Кармазинівки, на північний захід від Веселого.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах розв’язаної путіним російсько-української війни.

  • Російські війська нещодавно досягли кількох підтверджених незначних успіхів уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 січня, показують, що російські війська просунулися на захід від Синьківки на східному березі озера Лиман (на північний схід від Куп’янська), ймовірно, десь наприкінці січня 2024 року. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 лютого, показують, що російські війська також нещодавно просунулися на захід від Кармазинівки (на південний захід від Сватового), а геолокаційні кадри, опубліковані 16 лютого, показують, що російські війська нещодавно просунулися на схід від Ямполівки (на захід від Кремінної). Українські та російські джерела повідомляли про продовження позиційних боїв на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки; на південний схід від Куп’янська біля Іванівки, Табаївки, Тимківки; на захід від Кремінної біля Тернів, Торського, Ямполівки; та на південь від Кремінної біля Білогорівки. Російський мілблогер стверджував, що російські війська ведуть бої в промисловій зоні на схід від Білогорівки і що українські війська відступили з цього району перед тим, як почати тактичні контратаки. Повідомляється, що поблизу Білогорівки діють підрозділи групи «Аїда» чеченського спецназу «Ахмат».
  • Російські війська нещодавно просунулися на північний схід від Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 лютого, показують, що російські війська нещодавно просунулися на північний захід від Веселого (на північний схід від Бахмута). 16 лютого тривали позиційні бої біля Веселого. Повідомляється, що підрозділи 6-ї ОМСБр (2-й армійський корпус “ЛНР”) діють на північний схід від Бахмута поблизу Спірного.

    Повідомляється, що російські сили просунулися поблизу Бахмута на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі 16 лютого. Російський мілблогер стверджував, що російські сили просунулися ближче до північної околиці Іванівського (на захід від Бахмута), хоча ISW не спостерігав жодного візуального підтвердження цього твердження. Позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута в районі Богданівки, на захід від Бахмута в районі Іванівського, на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки, на південь від Бахмута в районі Південного. Повідомляється, що підрозділи російської 106-ї дивізії ПДВ і 58-го батальйону спецназу (1-й АК “ДНР”) діють на Бахмутському напрямку, а підрозділи 331-го полку 98-ї дивізії ПДВ атакують у напрямку Часів Яр. (на захід від Бахмута).

  • Українські сили почали відступати з Авдіївки

    Повідомляється, що 16 лютого російські війська просунулися на південний захід від Авдіївки. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися в межах Первомайського (на південний захід від Авдіївки), хоча ISW не знайшло візуального підтвердження цієї заяви. Позиційні бої тривали на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського.

  • 16 лютого позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Побєди та Новомихайлівки. Повідомляється, що поблизу Георгіївки діють підрозділи російської 5-ї окремої мотострілецької бригади (1-й ОК “ДНР”) і 150-ї мотострілецької дивізії (8-а загальновійськова армія, Південний військовий округ (ПВО), а також підрозділи 155-ї окремої морської піхотної бригади (Тихоокеанський флот) діють поблизу Новомихайлівки.
  • Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували на південний схід від Великої Новосілки в районі Пречистівки та на південь від Великої Новосілки в районі Староморського. Повідомляється, що підрозділи російської 14-ї бригади спецназу (Головного управління Генштабу РФ [ГРУ]) діють поблизу Старомайорського. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що нещодавно реорганізоване Східне угруповання військ РФ на Новопавлівському напрямку (західна частина Донецької області та прикордонний район Донецької та Запорізької областей) складається з 9 бригад, 11 полків, 2 батальйонів і 3 батальйонно-тактичних загонів, у т.ч. БАРС (російські бойові резерви) і загони типу «Штурм». Машовець заявив, що на цьому напрямку у російських військ є один піхотний полк і до трьох батальйонів у резерві.
  • Російський мілблогер стверджував, що позиційні бої тривали на заході Запорізької області поблизу Роботиного, Новопрокопівки (на південь від Роботиного) та Вербового (на схід від Роботиного). Машовець заявив, що підрозділи 35-ї загальновійськової армії Росії (СВО), включаючи дві мотострілецькі бригади, одну бригаду прикриття, один мотострілецький полк, один танковий батальйон і два оперативно-тактичних загону типу БАРС, діють на Оріхівському напрямку (ймовірно, в районі Пологи-Гуляйполе) у складі Східного угруповання військ РФ. Машовець заявив, що на Оріхівському напрямку (ймовірно, йдеться про район Роботине) у складі діють підрозділи 58-го ООС РФ (Південний військовий округ), у складі яких є дві бригади, 19 полків, 10 батальйонів і 10 тактичних загонів БАРС, нещодавно реорганізованого Дніпровського угруповання військ. Машовець зазначив, що на цьому напрямку у російських військ є до чотирьох мотострілецьких полків територіальних військ і один батальйон у резерві. Повідомляється, що на запорізькому напрямку діють підрозділи російської 71-ї зенітно-ракетної бригади (35-ї ЗРК, ОРБ).
  • Українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали поблизу Кринок на лівому березі річки Дніпро в Херсонської області. Машовець зазначив, що до складу російського Дніпровського угруповання військ, що діє на Дніпровському (Херсонському) напрямку, входять 9 бригад, 19 полків, 9 батальйонів, а також три тактичні загони БАРС і «Штурм» з одним стрілецьким полком у резерві. Машовець заявив, що Дніпровське угруповання військ, ймовірно, відповідає за Кримський напрямок і в майбутньому може здійснити наступальні дії в районі нижнього Дніпра (ймовірно, йдеться про східний берег Херсонської області). Машовець заявив, що до складу Дніпровського угруповання військ входить «потужне» угруповання російських десантників і морської піхоти, включаючи елементи 104-ї, 7-ї та 76-ї дивізій ПДВ; 49-а окрема десантно-штурмова бригада (за повідомленнями, підпорядкована 58-й загальновійськовій армії Південного військового округу); 83-я бригада ПДВ; 810-а ОМБр (Чорноморський флот); 61-а ОМБр (Північний флот); і 177-й полк морської піхоти (Каспійська флотилія).
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 15 лютого 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    eleven + four =