Кулемет

Російські сили просунулися на південь від Білогорівки, на захід від Бердичів, на півдні Семенівки, на захід від Тоненького.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що відбулися на фронтах російсько-української війни 2 квітня.

  • Російські сили 2 квітня просунулися на південь від Кремінної на тлі триваючих позиційних боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 квітня, показують, що російські сили нещодавно просунулися на південь від Білогорівки (на південь від Кремінної). Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та на захід від Кремінної в районі Тернів.
  • Поблизу Бахмута 2 квітня тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін на лінії фронту на цій ділянці не було. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися поблизу Богданівки (на північний захід від Бахмута), але ISW не знайшов візуального підтвердження цього твердження. Російське джерело стверджувало, що російські війська зосереджують резерви на схід від Каналу (східне передмістя Часів Яр) для майбутніх наступальних операцій. Російські мілблогери продовжували стверджувати, що російські війська знаходяться приблизно в 600–800 метрах від околиць Часів Яр, хоча ISW лише зібрав дані, які підтверджують, що російські війська в найвіддаленішій точці свого підтвердженого просування знаходяться приблизно в 640 метрах від найсхіднішої околиці Часів Яр. Українські та російські джерела заявили, що позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута в районі Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського та Часового Яру; на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки; і на південь від Бахмута біля Ню-Йорка та Південного. Російський мілблогер стверджував, що російський військовослужбовець 331-го полку повітряно-десантної 98-ї дивізії ПДВ заявив, що українські війська постійно використовують у цьому напрямку FPV-безпілотники, ускладнюючи просування російських військ біля Часового Яру.
  • Російські сили 2 квітня нещодавно просунулися поблизу Авдіївки на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 31 березня, показують, що російські сили просунулися на захід від Бердичів (на північний захід від Авдіївки). Геолокаційні кадри, опубліковані 1 квітня, також показують, що російські війська просунулися на півдні Семенівки (на північний захід від Авдіївки). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 2 квітня, вказують на те, що російські війська просунулися на захід від Тоненького (на захід від Авдіївки), хоча незрозуміло, чи це давніші кадри попередньої російської атаки на захід від Тоненького 30 березня, чи кадри нещодавніх поновлених російських наступів у цій області. Деякі російські міліблогери стверджували, що російські війська просунулися на один кілометр на захід від Тоненького в напрямку Уманського. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просувалися далі поблизу Бердичів і Семенівки, а також поблизу Уманського, Водяного і Первомайського, але ISW не знайшов візуального підтвердження цих тверджень. Українські та російські джерела заявили, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Бердичів і Семенівки; на захід від Авдіївки біля Уманського та Тоненького; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського. Український офіцер, який служить на Авдіївському напрямку, заявив, що російські війська інколи починають тактичні атаки на двох напрямках одночасно, наприклад, коли російські війська провели механізований штурм біля Первомайського, а група до 30 російських піхотинців атакувала в Невельському у невизначену дату.
  • Російський інструктор Шторм-Z стверджувала, що російські війська 30 березня досягли певних тактичних успіхів, але не мали належної координації на оперативному рівні між підрозділами під час невдалого російського механізованого штурму розміром у батальйон на захід від Авдіївки. Інструктор стверджував, що штурм 30 березня, який призвів до втрати 12 танків і 8 БМП відбувалися кількома хвилями протягом кількох днів. Проте ISW не спостерігав кадри знищеного чи пошкодженого російського обладнання в районі до атаки 30 березня, яка б вказувала на те, що ця атака відбувалася протягом кількох днів. Інструктор також стверджував, що російські війська успішно застосовували загальновійськову техніку під час перших хвиль атаки та використовували бронетехніку для транспортування піхоти з артилерією та авіаційною підтримкою, але російське артилерійське прикриття зменшилося в наступних хвилях, що призвело до значних втрат російської техніки. Інструктор стверджував, що остання хвиля російського штурму, однак, не призвела до втрат. Інструктор також стверджував, що російські сили можуть остаточно «перевантажити» ударні можливості українських сил, якщо російські сили зможуть надіслати вперед більше хвилі бронетехніки — можливо, маючи на увазі вікна можливостей, які російські сили можуть використати, враховуючи скорочення поставок українських артилерійських снарядів. Інструктор зазначив, що безперервний наступальний тиск потребує достатнього вогневого, протидронового та інженерного забезпечення, без якого російські війська й надалі зазнаватимуть непропорційно великих втрат і не зможуть використати тактичні успіхи для ширшого оперативного прориву. Український офіцер у бригаді, що діє у Авдіївки також прокоментував широкомасштабну російську атаку 30 березня біля Тоненького, заявивши, що українська артилерія першою вразила російську важку техніку, що відповідає опису інструктора Storm-Z про використання російської бронетехніки в цій атаці.
  • Позиційні бойові дії тривали 2 квітня на захід і південний захід від Донецька, але підтверджених змін на лінії фронту в цьому районі не було. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки. Повідомляється, що підрозділи російського 255-го мотострілецького полку (20-а мотострілецька дивізія 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу) діють поблизу Побєди (на південний захід від Донецька).
  • 2 квітня на ділянці кордону Донецької та Запорізької областей тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали поблизу Микільського (на південний схід від Вугледару), Великої Новосілки, Старомайорського (на південь від Великої Новосілки) та Урожайного (на південь від Великої Новосілки).
  • 2 квітня на заході Запорізької області тривали обмежені позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Відомий російський мілблогер зазначив, що російські наступальні зусилля в Запорізькій області «застопорилися» через низинний рельєф в районі Роботиного. Українські та російські джерела повідомляли про продовження позиційних боїв поблизу Роботиного, на північний захід від Вербового. Російський мілблогер стверджував, що російські війська утримують позиції в південному Роботиному у пошти на вулиці Сільській. Повідомляється, що під Вербовим діють підрозділи 247-го гвардійського десантно-штурмового полку (7-а дивізія ПДВ).
  • 2 квітня на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області тривали позиційні бойові дії, але підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. Російські мілблогери стверджували, що українські сили безуспішно контратакують у Кринках, але вогонь російської артилерії заважає їм отримати додаткові території в населеному пункті. Речник українського південного оперативного командування полковник Наталія Гуменюк повторила, що російські війська не можуть використовувати бронетехніку для штурму Кринок через великі втрати техніки, і що російські війська проводять дві-три атаки на українські позиції на день, здійснюючи удари з безпілотників та артилерії. Гуменюк також зазначила, що російські війська проводять ротацію підрозділів зі сходу України на південь України, щоб компенсувати втрати особового складу від обстрілів на східному березі у Херсонської області.
  • Головне управління військової розвідки (ГУР) України повідомило, що в ніч на 2 квітня підірвало електропідстанцію в окупованому Севастополі в Криму. Українське видання «Суспільне Крим» повідомило, що напад спричинив тимчасові локальні відключення електроенергії в частині Севастополя. Джерела в ГУР не уточнили, яким чином співробітники ГУР пошкодили підстанцію. Окупаційний губернатор Севастополя Михайло Развожаєв спростував інформацію про інцидент на підстанції та заявив, що перебої в електропостачанні були наслідком випадкового короткого замикання.
  • 2 квітня російські війська завдали обмеженої серії ударів з безпілотників і ракет по Україні. Військово-повітряні сили України повідомили, що російські війська запустили крилату ракету Х-59 з окупованої Запорізької області та 10 безпілотників Шахед-136/131 з окупованого мису Чауда в Криму, і що українські сили знищили дев’ять безпілотників Shahed у Дніпропетровській області. Українські чиновники повідомили, що російський безпілотник завдав шкоди енергооб’єкту в Кіровоградській області.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 1 квітня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    9 + ten =