ПВО Patriot

Російські війська нещодавно активізували свою ударну кампанію проти України. Очевидним завданням цієї кампанії є удари по болючих точках України з метою відвернути і без того виснажені українські ППО від лінії фронту, щоб дозволити своїй авіації руйнувати оборонні укріплення.

Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю німецькому виданню BILD, опублікованому 10 квітня, заявив, що немає жодних пом’якшень для недостатніх систем протиповітряної оборони, і вказав, що російські удари змушують Україну перерозподіляти і без того дефіцитні засоби ППО для захисту міста Харкова. Він сказав, що безпілотники не можуть замінити протиповітряну оборону і що Україні потрібна ППО, щоб вижити.

Російські війська нещодавно активізували свою ударну кампанію проти України. Очевидним завданням цієї кампанії є удари по болючих точках України з метою відвернути і без того виснажені українські ППО від лінії фронту, щоб дозволити своїй авіації руйнувати оборонні укріплення.

Українські офіційні особи нещодавно попередили, що якщо російські війська збережуть нинішні високі темпи цієї кампанії, то Україні, швидше за все, не вистачатиме запасів ракет ППО, необхідних для захисту українських міст та критичної інфраструктури. 10 квітня президент Зеленський обговорив з командувачем ВПС України генерал-лейтенантом Миколою Олещуком плани передислокації української протиповітряної оборони для захисту Харкова, по якому російські війська нещодавно посилили ракетні, безпілотні та плануючі бомбові удари. Російська ударна кампанія змусила Україну віддати пріоритет захисту стратегічних об’єктів, населених пунктів та енергетичної інфраструктури в глибокому тилу над лінією фронту та в ближніх тилових районах, таких як місто Харків. Ця подальша реорганізація української протиповітряної оборони для захисту міста Харкова, імовірно, буде використовуватися з існуючого українського арсеналу ракет і пускових установок, що розширить і без того обмежені можливості протиповітряної оборони України та дасть російським силам можливість і далі використовувати ослаблену протиповітряну оборону в інших місцях. Як нещодавно оцінило ISW, деградована та розріджена українська протиповітряна оборона забезпечить російській авіації тривалу безпеку для роботи на лінії фронту, значно збільшить руйнівні масштабні удари плануючими бомбами та, можливо, навіть дозволить звичайні широкомасштабні операції російської авіації проти тилових українських військ та міст.

Надзвичайні зусилля США щодо зміцнення наявних можливостей протиповітряної оборони України залишаються недостатніми для захисту України від ударів Росії. Міністерство оборони США схвалило 9 квітня можливий продаж обладнання на 138 мільйонів доларів для ремонту та модернізації українських систем протиповітряної оборони HAWK через «нагальну потребу» України в захисті від авіаударів Росії, але визнало, що можлива передача «не змінить базовий військовий баланс» в Україні за відсутності додаткової допомоги. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба нещодавно підкреслив, що системі ППО «Patriot» можуть збивати російські балістичні ракети, чого не можуть радянські системи України, а Зеленський нещодавно заявив, що Україні знадобляться додаткові 25 систем ППО «Patriot», ймовірно, означаючи пускові установки, щоб поширити повне покриття протиповітряної оборони на всю територію України. Верховний головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі та командувач європейського командування США генерал Крістофер Каволі 10 квітня попередив, що в України «досить швидко» вичерпаються ракети для пускових установок, які вона вже має, якщо Сполучені Штати не продовжуватимуть її підтримувати, і наголосив, що неспроможність США надати Україні додаткову військову допомогу спричинила наслідки на полі бою на користь Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − 10 =