Вільям Бернс

Директор ЦРУ Вільям Бернс різко попередив законодавців США в четвер: якщо ви не схвалите допомогу Україні зараз, Київ може програти війну до кінця року.

Виступаючи на заході в Президентському центрі Джорджа Буша, Бернс закликав законодавців ухвалити додаткову програму, яка передбачає виділення мільярдів на військові дії України, повідомляє POLITICO.

«З поштовхом, який надасть військова допомога, як практично, так і психологічно, українці цілком здатні протриматися у 2024 році та подолати зарозумілу думку Путіна про те, що час на його боці», – сказав він.

Але якщо це не пройде через Конгрес, «картина буде набагато жахливішою», продовжив він. «Є цілком реальний ризик того, що українці можуть програти на полі бою до кінця 2024 року або принаймні поставити Путіна в положення, коли він зможе по суті диктувати умови політичного врегулювання».

Це, мабуть, найрішучіше попередження від високопоставленого чиновника адміністрації щодо війни, яке надійшло тоді, коли чиновники в Києві попереджають про російський наступ, який насувається влітку, під час якого в Україну вторгнуться великі хвилі військ, може завдати шкоди українським силам, які борються.

Зауваження Бернса прозвучали через день після того, як спікер Палати представників Майк Джонсон оприлюднив свій довгоочікуваний пакет іноземної допомоги.

У середу голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал К.К. Браун заявив законодавцям, що «здобутки України, досягнуті важкою боротьбою, можуть бути втрачені без нашої підтримки», тоді як міністр оборони Ллойд Остін також попередив, що якщо додаткова підтримка буде відкладена, у союзників та партнерів «виникнуть питання про те, який ми надійний партнер».

Президент Джо Байден також заявив, що рішуче підтримує законопроекти, опубліковані Джонсоном. Протягом кількох місяців адміністрація заявляла, що нездатність законодавців передати допомогу Україні є основною причиною проблем Київу на полі бою.

Підтримка України зараз — це більше, ніж війна з Росією, стверджував Бернс під час заходу.

«Це також стосується Сі Цзіньпіна в Китаї, його амбіцій, а також наших союзників і партнерів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні», – сказав він. «Це насправді питання того, чи розуміють наші супротивники нашу надійність і рішучість, і чи розуміють це також наші союзники та партнери».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 − eight =