Російські війська нещодавно незначно просунулися на схід від Яснобродівки (на захід від Авдіївки) і на південний захід від Соловйового (на північний захід від Авдіївки); на північ від Марфополя (на південний схід від Гуляйполя), до північного Роботина.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах 18 травня 2024р.
18 травня російські війська продовжували наступ у районі Липців, проте на цьому напрямку лінія фронту не змінилася. Український Генштаб повідомив, що українські війська намагаються відкинути російські війська під Глибоким, а російське МО заявило, що російські сили відбили українські контратаки біля Липців. Російські війська також продовжували наступальні дії біля Зеленого (на північний схід від Липців) та між Лук’янцями та Веселим (на схід від Липців).
18 травня російські війська продовжували наступ у районі Вовчанська та в його межах, але лінія фронту на цьому напрямку не змінювалася. Міністерство оборони Росії стверджувало, що Старицю (на захід від Вовчанська) захопили елементи російського Північного угруповання військ, хоча ISW лише спостерігало підтвердження того, що російські сили діють у північно-східній частині Стариці. Український військовий, який діє в районі Вовчанська, заявив, що російські війська чисельністю до батальйону діють у північному Вовчанську. Міноборони Росії повідомило, що російські війська відбили українські контратаки поблизу Тихого (на захід від Вовчанська) та Вовчанська. Російські війська також продовжували наступальні дії поблизу Бугруватки (на захід від Вовчанська).
18 травня російські війська продовжили наземні атаки на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські війська продовжували наземні штурми на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на північний захід від Сватового поблизу Іванівки та Берестового; на захід від Сватового біля Мясожарівки; на північний захід від Кремінної поблизу Макіївки та Новосадового; на захід від Кремінної поблизу Торського; і на південь від Кремінної біля Білогорівки та Григорівки. Повідомляється, що українські сили контратакували поблизу Синьківки, Новосадового, Тернів (на захід від Кремінної) і Діброви (на південний захід від Кремінної), а український Генштаб повідомив, що українські сили досягли часткового успіху на деяких невизначених ділянках.
Російські війська продовжували наступальні дії на Сіверському напрямку (на північний схід від Бахмута) і 18 травня провели кілька штурмів у районі Роздолівки (на південь від Сіверська).
Російські війська 18 травня продовжували наступальні операції поблизу Часового Яру. Російські війська продовжували штурми поблизу мікрорайону Канал у крайньому східному Часів Яру; на схід від Часів Яр біля Іванівського; на південний схід від Часового Яру біля Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки.
Російські війська нещодавно незначно просунулися поблизу Авдіївки на тлі триваючих наступальних операцій у цьому районі 18 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 17 і 18 травня, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися на схід від Яснобродівки (на захід від Авдіївки) і на південний захід від Соловйового (на північний захід від Авдіївки). 18 травня український підрозділ, який діяв поблизу Авдіївки, опублікував кадри наступу російської бронетехніки чисельністю взвод на Соловйове, і українські сили, як повідомляється, відбили атаку. Російські війська вели штурми на північний захід від Авдіївки в районах Калинового, Архангельського, Євгенівки, Сокіла, Соловйового та Новоселівки Першої; на захід від Авдіївки біля Уманського; і на південний захід від Авдіївки біля Невельського.
Російські війська 18 травня продовжували наступальні дії на захід і південний захід від міста Донецьк, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські війська продовжували наступ на захід від Донецька в районі Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Парасковіївки, Новомихайлівки, Костянтинівки та Водяного.
18 травня російські війська продовжили наземні штурми в районі кордону Донецької та Запорізької областей, зокрема на південь від Великої Новосілки в районі Урожайного та Старомайрського та на південний схід від Великої Новосілки в районі Новомайорського та Володимирівки.
Російські війська нещодавно просунулися на південний схід від Гуляйполя. Геолокаційні кадри, опубліковані 17 травня, показують, що російські війська просунулися на північ від Марфополя (на південний схід від Гуляйполя).
Російські сили нещодавно просунулися в межах Роботиного на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі 18 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 17 травня, показують, що російські війська нещодавно просунулися до північного Роботина. Позиційні бої також тривали на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного) та поблизу Малої Токмачки (на північний схід від Роботиного).
17 травня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Херсонської області в районі Кринок.
Російські офіційні особи стверджували, що 18 травня українські війська здійснили спроби ударів з повітряних і морських безпілотників по окупованому Криму. Міноборони Росії заявило, що російські війська перехопили український безпілотник над окупованим Кримом і два українських морських безпілотника в річці Дніпро та західній частині Чорного моря. Повідомляється, що Україна потопила черговий російський військовий корабель.
Російські війська ввечері 17 травня, в ніч на 18 травня та вранці 18 травня здійснили серію ракетних і безпілотних ударів по Одеській області. Українські офіційні особи повідомили, що російські сили запустили три балістичні ракети, ймовірно, ракети «Іскандер-М», і три крилаті ракети Х-59/69 по Одесі в ніч на 17 травня, і що українські сили збили три ракети Х-59/69. Російські джерела стверджували, що російські війська в ніч на 17 травня завдали удару по українському військовому складу в Одесі ракетами «Іскандер». Українські офіційні особи повідомили, що російські сили запустили 13 безпілотників Шахед-136/131 з Приморсько-Архтарська, Краснодарського краю та Курської області в ніч на 18 травня, і що українські сили збили всі 13 безпілотників над Харковом, Полтавою, Вінницею, Миколаєвом, та над Дніпропетровською областю. Голова Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін заявив, що російські безпілотники пошкодили енергетичну інфраструктуру Полтавської області. Південне оперативне командування ЗСУ повідомило, що російські війська вранці 18 травня завдали балістичного ракетного удару, ймовірно, ракетою «Іскандер-М», по місту Одеса.