Російський уряд продовжує посилювати фінансові стимули для підписання військових контрактів з Міністерством оборони Росії в рамках постійних зусиль щодо посилення добровільного призову, в тому числі в окупованій Україні в порушення Женевської конвенції.
Дороговартністний найм військовослужбовців для використання їх у “м’ясних” штурмах виявився вигідним для російської влади на тлі обставин, що склалися: у попередніх майже трьох роках великої війни в Україні спалена основна маса запасів озброєнь на складах тривалого зберігання (причому, звідти бралося за принципом: від кращого до гіршого, від нового до більш старого); російський ВПК не встигає відтворити ту кількість артилерії та бронетехніки, яка знищується на фронті; союзники Росії у цій війні, КНДР та Іран, не мають необхідних запасів своєї зброї, якою вони готові поділитися з РФ, а Китай, остерігаючись міжнародних санкцій, не допомагає Росії відкрито та у великих кількостях.
Губернатор Саратовської області Роман Бусаргін 31 січня повідомив, що Самарська область підвищила одноразову виплату призовникам, які підпишуть контракти з 1 лютого по 31 грудня 2025 року, з 500 тис. рублів до 700 тис. рублів ($5072 до $7101).
Окупаційна адміністрація Херсонської області розмістила оголошення про те, що особам, які підпишуть військові контракти в окупованій Херсонській області, пропонують одноразову виплату 800 тис. рублів ($8116), місячну зарплату – 210 тис. рублів ($2130), річну зарплату – 3,32 млн рублів ($33 684).
Стаття 51 Женевської конвенції чітко забороняє державі-окупанту примушувати населення, яке вона окупує, служити в армії держави-окупанта, у тому числі за допомогою «тиску або пропаганди, яка спрямована на забезпечення добровільного вербування».