Зеленський - Трамп - Путін

Трамп, прийшовши до влади у США, веде політику, яка багатьом здається неадекватною. Один із напрямків поля діяльності Дональда Трампа – російсько-українська війна, яку він обіцяв зупинити. Американський президент невпинно звинувачує українського колегу у всіх смертних гріхах, всіляко «облизуючи» російського диктатора путіна.

При цьому дотрампівські союзники України, демократи, мовчать, маючи величезне поле для критики. Вочевидь, йде якась гра.

За місяць правління Трампа США, якщо відкинути всю видиму неадекватність його риторики, можна припустити, що він узяв роль посередника між путіним і Зеленським, відсторонившись від обох. Проте, вже видно, що він очікує від путіна поступок.

Трамп, ймовірно, при передачі влади у Білому домі, уклав «угоду» з Джо Байденом: демократи не втручаються певний час у політичний процес, поки Трамп та його команда вирішують по-своєму питання у російсько-українському напрямі, а за це нинішній президент не заморожує постачання озброєнь Україні, призначені Байденом, не хейтить екс-президента за помилування свого сина Хантера, можливо ще щось. Побічно про таку угоду свідчить відсутність явного лідера у демократів, а та, яка мала їм стати, Камала Харріс, яка отримала високу для тих, хто програв число голосів (226 (48,43%) проти 312 (49,91%) у Трампа), раптом поставила «на паузу» (цитата) свою політичну кар’єру.

У чому ZpTown бачить мету Трампа та його адміністрації?

1. Угода про «рідкоземельні мінерали». Пошук рідкісноземельних мінералів для американського ВПК – фішка Трампа з першої його каденції. Як заявляли тоді, що з 17 рідкісноземельних елементів таблиці Менделєєва лише один видобувається на суверенній території США. Мета Трампа знайти та утримувати можливості Сполучених Штатів безперебійно та диверсифіковано постачати ВСІ 17 мінералів для розвитку оборонної промисловості. Очевидно, що в Україні є необхідні США мінерали.

2. Отримавши контракт на видобуток або володіння певною частиною ще не здобутих ресурсів, Трамп може вимагати у путіна вивести свої війська з території України, оскільки вони незаконно розташовані на землях, де законно знаходяться ресурси Сполучених Штатів. Трамп вже цілком законно (з дозволу Верховної Ради України) зможе запровадити свої війська для охорони американських ресурсів. Такі аргументи не дозволять путіну вести ядерний шантаж. Все буде законно, та й Росія, пошматована війною, не на тій позиції, щоб тягатися зі США (тут варто згадати примиренську риторику Трампа по відношенню до путінської росії – хоче все залагодити по-доброму). Китай ніколи не допомагатиме Путіну відбивати у Америки її законні ресурси на території України. Навряд чи КНДР продовжить співпрацю з путіним.

Які Трамп надасть аргументи своїм виборцям?

1. Обіцяний їм мир у Європі.
2. Придбання у володіння США рідкісноземельних ресурсів.
3. Повернення коштів (у вигляді рідкоземельних ресурсів), витрачених адміністрацією Байдену на озброєння України.
4. Не знадобилися кошти надалі озброювати Україну за рахунок платників податків США.
5. З’явилася додаткова вигода США за рахунок продажу ресурсів з України у майбутньому.

У путіна вже побачили проблему та запропонували американцям доступ до українських ресурсів на окупованих територіях. Тільки така угода буде юридично незначною, оскільки власником ресурсів на суверенній території України є її народ, а не Росія.

На підтвердження наведеної вище версії, 16 лютого держсекретар США Марко Рубіо заявив, що Трамп хоче, щоб війна закінчилася таким чином, щоб «захистити суверенітет України», а спеціальний представник президента США щодо Росії та України Кіт Келлог 15 лютого заявив, що Росія має піти на територіальні поступки під час переговорів. У республіканців вже відкрито кажуть, що Трамп стане володарем Нобелівської премії миру.

Поява США в Україні гарантуватиме їй мирне співіснування з Росією і дасть можливість укласти союз із США про гарантії безпеки. Крім того, це спричинить розвиток економіки нашої країни.

Щодо репарацій – це в руках США, світового економічного жандарма. Санкції, які можуть бути запроваджені Штатами, дозволять одержувати відсоток від усього експорту Росії, який буде спрямований на відновлення України. Щоправда, Трамп не забариться відсоток від цього відсотка вилучати на користь США, чим порадує своїх виборців.


Лише одна проблема стоїть на шляху втілення всього зазначеного вище: у Трампа пішли на поводу путіну про нелегітимність Зеленського. Тому підписання угоди про рідкоземельні ресурси може стати юридично нікчемним. Трампівські юристи повинні насамперед довести, що путін не прав у своїй риториці.

До речі, ШІ Ілоона Маска Grok, китайський DeepSeek та американський ChatGPT одноголосно стверджують, що Зеленський легітимній, а путін – нелегітимний президент на міжнародному рівні (отже, не має права підписувати будь-які міжнародні документи).

ZpTown

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

тринадцять − сім =